سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۱

امام‌جمعه قم:

رعایت اخلاق انتخاباتی مورد مطالبه مردم فهیم ایران است

آیت‌الله سعیدی

قم- امام‌جمعه قم گفت: رعایت اصل اخلاق را باید هر کاندیدایی در نظر داشته باشد.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید محمد سعیدی ظهر سه شنبه در دیدار با معاون اجتماعی دادگستری قم و تعدادی از اعضای کارگروه زنان و خانواده استانداری، با اشاره به حضور با بصیرت مردم در زمینه‌های موردنیاز نظام، اظهار داشت: باید از این حضور و درصحنه بودن مردم قدردانی کرد.

آیت‌الله سعیدی بابیان ظرفیت‌های بالای جامعه در زمینه‌های مختلف افزود: باید در کارهای مهم به مردم اعتماد کنیم، چراکه مردم کشور ما در هرکجا که لازم بوده و تشخیص داده‌اند درصحنه حضور پیداکرده‌اند که یکی از نمونه‌های آشکار آن در همایش‌ها و برنامه‌های مربوط به محرومین و کودکان بی‌سرپرست بوده است.

وی با اشاره به جایگاه والای شهر مقدس در بین شهرهای جهان اسلام تأکید کرد: قم در منابع دینی ما از ابواب بهشت معرفی‌شده است که جایگاه تشیع، علما و علم اخلاق است بنابراین باید در این شهر مقدس به‌گونه‌ای رفتار کنیم و به زائران و مجاوران کریمه اهل‌بیت(س)خدمت کنیم که هر فردی وارد قم شد احساس کند در بهشت الهی قدم گذاشته است.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) اقدامات دادگستری را در زمینهٔ مبارزه و کاهش آسیب‌های اجتماعی را موردتوجه قرار داد و گفت: دادگستری در این زمینه اقدامات ارزشمند و قابل‌ تحسینی انجام داده است و امیدواریم آمار بزه و جرم به‌صورت مداوم در استان کاهش پیدا کند.

امام‌جمعه قم بابیان اینکه قم شهری است که مورد توجه و اهتمام جهانیان است تصریح کرد: رفتار و برخوردهای ما در ساختن تصویر مثبت یا منفی از شهر قم در انظار جهانی کاملاً مشهود است و همه باید سعی کنند به نحوی رفتار کنند که مایه مسرت و رضایت اهل‌بیت (ع) واقع شوند.

سعیدی برخی رفتارها و عادات نادرست در زمینهٔ حمل‌ و نقل را مورد توجه قرارداد و ابراز کرد: رانندگان خودروهای شخصی و عمومی و موتورسواران با بعضی رفتارهای ناپسند سبب ایجاد نگاه منفی به استان در بین زائران و مسافران نشوند.

وی با انتقاد از برخی موضع‌گیری‌های کاندیداهای ریاست جمهوری تأکید کرد: رعایت اخلاق انتخاباتی مورد مطالبه مردم فهیم ایران است.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)با اشاره به فرصت عمر وزندگی افزود: باید از این فرصت کوتاه که خدا در اختیار ما قرار داده است نهایت استفاده را کرد و در زمینه خدمات و یاری به مردم کوچک‌ترین اتلاف وقتی نکرد.

سعیدی بابیان هماهنگی دستگاه‌های اجرای استان در زمینه‌های مختلف خاطرنشان کرد: در تمامی این زمینه‌ها در بین مسئولان استان هماهنگی و هم‌افزایی خوبی وجود دارد که امیدواریم این هماهنگی بیشتر شود.

وی ادامه داد: رمز پیروزی و موفقیت رزمندگان در جنگ تحمیلی همین هماهنگی و فرمانبرداری سربازان مخلص کشور در زمینه‌های مختلف بود که امروز هم جامعه برای پیشرفت و موفقیت به همین نسخه شفابخش احتیاج دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.