سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰

آیت‌الله علوی‌گرگانی:

دولت حقوق‌ و بیمه‌های معدن‌چیان را رسیدگی کند

 آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی

قم- مرجع تقلید شیعیان گفت: معدنچیان یک دسته افراد ضعیف هستند و گفته‌اند که هنوز حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم، ازاین‌رو از دولت تقاضا داریم که به بیمه‌ها و حقوق‌های آنان رسیدگی کنند.

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله سید محمدعلی علوی‌گرگانی ظهرسه شنبه در دیدار با مدیرعامل و اعضای مجمع خیرین هلال‌احمر استان قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: تواضع برای همه خوب بوده اما اگر از سوی شخص ثروتمند باشد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه ثروتمندان باید به امانتی که از سوی خداوند به دست‌شان رسیده عمل کنند، افزود: در روایتی بیان‌شده که اگر ثروتمندان نباشند فقرا هلاک می‌شوند، همچنین خداوند هم دراین‌باره فرموده : ثروتمندان وکلای من به روی زمین هستند.

مرجع تقلید شیعیان جریان اخیر حادثه دردناک معدنچیان در آزادشهر استان گلستان را مدنظر قرار داد و تصریح کرد: معدنچیان یک دسته افراد ضعیف هستند و گفته‌اند که هنوز حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم، ازاین‌رو از دولت تقاضا داریم که به بیمه‌ها و حقوق آنان رسیدگی کنند.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه هر کار خیری که انجام شود در آخرت حساب می‌شود، خاطرنشان کرد: اینکه شخصی مال خود را به فرد مستضعف بدهد در پیش خداوند از ارزش بالایی برخوردار است که در این رابطه روایتی وجود دارد که می‌فرماید: «ریا خوب نیست»، اما در این مسئله ریا از اهمیت بالایی برخوردار است، به دلیل اینکه مردم به‌سوی این کار تشویق می‌شوند و شاید یک فرد به ۱۰ فرد تبدیل شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.