چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۶:۵۶

مدیرکل آموزش‌ وپرورش مازندران:

۱۰ میلیارد ریال برای حمایت از دانش آموزان مناطق محروم مازندران اختصاص یافت

دانش آموزان محروم

ساری- مدیرکل آموزش‌ وپرورش مازندران گفت: حمایت بی سابقه از نوآموزان پیش دبستانی و دانش آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان با ابلاغ اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال صورت پذیرفت.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش‌ و پرورش مازندران، سید علی قاسمی اظهار داشت: با توجه و اهتمام جدی آموزش و پرورش به ارتقاء کیفیت آموزش و نقش دوره ی پیش دبستانی در سرنوشت آینده تحصیلی دانش آموزان، دولت حمایت خویش را معطوف به مناطق آسیب پذیر و کمتر توسعه یافته داشته و تمامی نوآموزان پیش دبستانی این مناطق با ضریب محرومیت ۸ ، ۷ و ۶ در سال جدید تحت حمایت ویژه قرار گرفتند.

وی افزود: این حمایت ها در سه محور  فعالیت مناطق دو زبانه، محروم و  روستایی و حاشیه شهر بوده و به دنبال ایجاد فرصتی برای افزایش سطح دسترسی به آموزش دوره ی پیش دبستانی، توسعه عدالت آموزشی و تربیتی به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، کمک به ارتقا کیفیت آموزش در کلاس های چند پایه، جلوگیری از ترک تحصیل نوآموزان و انسداد مبادی  بی سوادی، و توجه به پیش نیازهای آموزش ورودی برای پایه اول در کلاس های چند پایه است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش مازندران با بیان اینکه حمایت از نوآموزان پیش دبستانی در چند سال اخیر بی سابقه بوده، تصریح کرد: در سال جدید در دولت علی رغم تنگناهای مالی، ابلاغ اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال با هدف توسعه عدالت آموزشی و ارتقاء کیفیت آن انجام شد که تمامی این مبالغ تخصیص، جذب و هزینه گردید.

قاسمی خاطرنشان کرد: تمرکز و توجه حال حاضر دولت و مسئولان این است که مناطق آسیب پذیر و محروم  مورد حمایت ویژه قرار گیرند تا روح امید و انگیزه برای تحصیل در نوآموزان و دانش آموزان این مناطق و همچنین والدین آنان همچنان زنده بماند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.