شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴

مدیر حج و زیارت گلستان:

۶۷۰۰ زائر گلستانی اوایل مردادماه به حج تمتع مشرف می شوند

ثبت نام حج تمتع

گرگان- مدیر حج و زیارت استان گلستان از تشرف ۶ هزار و ۷۰۰ زائر از استان به حج تمتع خبر داد و گفت: همه کاروان‌های گلستانی امسال مدینه بعد هستند و اعزام کاروان‌ها از استان گلستان هم از اوایل مرداد آغاز می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، رضا درگاهی صبح شنبه در جمع خبرنگاران درباره برنامه سفر امسال حجاج گلستانی اظهار داشت: امسال  ۴۷ کاروان برای سفر حجاج گلستانی در نظر گرفته شده و اسامی کاروان‌ها از امروز روی سایت سازمان حج قرار گرفته است.

درگاهی گفت: تا پایان وقت اداری پنج‌شنبه گذشته متقاضیان فرصت داشتند تا مابه التفاوت هزینه حج را واریز کنند و ثبت نام از متقاضیان از روز یکشنبه آغاز و تا پنج شنبه ادامه داشت.

درگاهی درباره آموزش زائران تصریح کرد: سازمان حج و زیارت به مدت ۱۰ تا ۱۲ روز آموزش برای زائران در نظر گرفته که زائران با این آموزش‌ها در زمینه اعمال و مناسک حج اطلاعات لازم را بدست می‌آورند.

وی افزود: هم اکنون در گلستان ۳۶ دفتر زیارتی وجود دارد که  ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در این دفاتر فعالیت می کنند.

مدیر حج و زیارت استان گلستان افزود: مهم‌ترین اولویت‌های ما برگزاری برنامه‌های فرهنگی در حج است و در همین راستا اعزام روحانی، اعزام مداح، توزیع محصولات فرهنگی برای اهل تسنن و اهل تشیع و برگزاری همایش یاوران حج انجام می‌شود.

درگاهی گفت: از زائران می‌خواهیم تا نهایت همکاری را با عوامل و کارگزاران حج، پزشکان و دیگر افراد مسئول داشته باشند و یاوران حج نیز می‌توانند در این بخش یاری رسان بوده و به افراد کهنسال کمک کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.