یکشنبه ۲۴ اردی‌بهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰

عضو بعثه مقام معظم رهبری:

جنایات گروه های تروریستی با هیچکدام از منابع اسلامی قابل توجیه نیست

آیت الله توحیدی عضو بعثه مقام معظم رهبری

بندرعباس- عضو بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به منابع علمی شیعه و اهل سنت گفت: در هیچکدام از منابع اسلامی، خرابکاری‌ها، جرم‌ها، قتل‌ها و جنایت های گروه های تروریستی و تکفیری قابل توجیه نیست.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله توحیدی در کارگاه آموزشی ویژه روحانیان اهل سنت بندرخمیر با اشاره به پدیدآمدن گروه های تکفیری در منطقه خاورمیانه و کشورهای اسلامی اظهار کرد: این گروه ها ادامه دهنده راه خوارج هستند.

وی با اشاره به سیره پیامبراکرم(ص) بیان کرد: پیامبراسلام(ص) زمانی که مکه را فتح کردند همه مشرکان و کفار را بخشیدند با اینکه بیش از ۲۰ سال ایشان را مورد اذیت و آزار قرار داده بودند.

وی با بیان اینکه در جنگ ها برخی کفار، شهادتین را می گفتند و مسلمان می شدند گفت: پیامبر به اصحاب اجازه نمیداد کسی که ولو از ترس جان ایمان آورده باشد را در میدان جنگ بکشند اما شاهدیم داعش سر از تن مسلمانان می برد و می گویند اینها کافرند چون ما را قبول ندارند و بعد آیات قرآن تلاوت می کنند و در پرچمشان نام خدا و پیامبر را می نویسند که بگویند ما مسلمانیم.

آیت الله توحیدی شکل گیری گروه های تکفیری را ریشه در جهل برخی مسلمانان و شیطنت یهود و دشمنان اسلام دانست و افزود: دشمن تلاش می کند اسلام را خطرناک، خشن و وحشی نشان دهد تا از گسترش اسلام در اروپا و آمریکا خودداری کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.