سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۸

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س):

احیای مناظره‌های امام رضا(ع) راهکاری مهم در ترویج فرهنگ رضوی است

آیت الله سعیدی

قم- تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(ع) گفت: باید مناظره‌های امام رضا(ع) را احیا و از این مناظره‌ها مطالب مفید استخراج شود که بتواند تولید محتوا کند؛ البته در یک فضای سالم که بازخورد خوب و مناسبی داشته باشد.

به گزارش قدس آنلاین، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار رئیس بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در سالن محراب حرم مطهر گفت: امام رضا(ع) کلامی بلند و ماندگار خطاب به شیعیان خود داشته‌اند که فرمودند «احیا کنید امر ما را و این امر فقط با یاد گرفتن معارف اهل‌بیت و آموزش دادن به دیگران احیا می‌شود». توصیه‌ بنده هم به افرادی که در این بنیاد مشغول خدمت‌رسانی و فعالیت هستند این است که ابتدا همه‌ی معارف اهل‌بیت را بیاموزند و در مرحله‌ی بعد بتوانند به‌خوبی و به نحو احسن به دیگران آموزش بدهند.

وی با بیان اینکه ما باید با رفتار و اعمال خود بتوانیم دیگران را به سمت‌وسوی اهل‌بیت بکشانیم گفت: این معارف باید به‌درستی تبیین شود و قابل‌استفاده برای دانش‌آموزان و دانشجویان سراسر کشور باشد؛ زیرا اگر به‌درستی تبیین نشود جوانان و نوجوانان تبعیتی از ائمه اطهار ندارند. در زیارت‌نامه‌هایی که در این اعتاب هستند مطالب آموزنده ای وجود دارد که باید استخراج و در اختیار قشر دانش‌آموز و دانشجو و دیگر افراد جامعه قرار داده شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(ع) گفت: ما از مسئولان و متصدیان بنیاد می‌خواهیم که در برنامه‌هایی که در دستور کار خود دارد از دیگر ادیان مانند مسیحیان و کلیمیان استفاده کند و تنها معطوف به شیعه و سنی نباشد؛ همان‌گونه که در زیارت‌نامه‌های حضرات معصوم به حضرت موسی و حضرت عیسی احترام ویژه‌ای قائل هستند.

وی تصریح کرد: از دیگر اقداماتی که بنیاد امام رضا(ع) در ترویج فرهنگ رضوی می‌تواند انجام دهد این است که مناظره‌های امام رضا(ع) را احیا کنند و از این مناظره‌ها مطالب مفید استخراج کرده و بتوانند تولید محتوا کند؛ البته در یک فضای سالم که بازخورد خوب و مناسبی داشته باشد.

آیت الله سعیدی گفت: ما باید روح پرسش گری را در بین جامعه گسترش بدهیم که این اقدام باعث نشاط جامعه و اقشار مختلف می‌شود.

وی افزود: برنامه‌هایی که در ظل توجهات امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و حضرت شاه‌چراغ(ع) برگزار می‌شود فقط در یک بازه زمانی مشخصی نباشد و در طول سال این ارتباطات ادامه پیدا کند تا برای برنامه‌ها و همایش‌های بعدی آمادگی کافی را داشته باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.