سه‌شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر:

شاهین شهر یکی از شهرهای آلوده استان اصفهان است

پارکهای شاهین شهر

اصفهان- مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری شاهین شهرگفت: شاهین شهر یکی از شهرهای آلوده استان اصفهان به شمار می رود که با توسعه فضای سبز این آلودگی ها تا حدودی کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، حمیدرضا فدایی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: اساسنامه سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر سال ۹۱ در وزارت کشور تصویب و تشکیل شد.

وی افزود: با توجه به اینکه ماندگاری گیاهان و فضای سبز بر پایه آب است، مهمترین محور فعالیت های سازمان پارکها و فضای سبز  توسعه منابع آبی به انواع مختلف بوده است.

 مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر در ادامه تقویت بنیه فضای سبز و ایجاد تسهیلات برای نگهداری آن را از دیگر اهداف تشکیل این سازمان برشمرد.   

وی با اشاره به اینکه کل فعالیت های این سازمان حول محور افزایش کیفیت و کمیت است، اضافه کرد: منظور ازکیفیت،   افزایش کارکرد فضای سبز برای شهروندان است و در این رابطه تاکنون اقدامات  خوبی انجام داده است.

فدایی،   تقویت نظارت بر نگهداری فضای سبز، تسری دادن جریان علمی و به روز در مجموعه فضای سبز حین نگهداری، نگهداری درست فضای سبز برای افزایش کیفیت واحد سطح فضای سبز را از جمله اقدامات انجام شده در راستای افزایش کیفیت فضای سبز شاهین شهر خواند.

وی با اشاره به اینکه طی  ۴ سال گذشته ۹۰ هکتار فضای سبز در شاهین شهر ایجاد شده است، گفت: شاهین شهر یکی از شهرهای آلوده استان اصفهان به شمار می رود که با توسعه فضای سبز  این آلودگی ها تا حدودی کاهش یافته است.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر با اشاره به تشکیل واحد آموزش، پژوهش و تحقیقات در این سازمان گفت: با تشکیل این واحد یکی از خلاءهای بزرگ سازمان پارکها مرتفع شد و طی یک و نیم سال گذشته ۱۵۴۰ ساعت آموزش برای پرسنل در بخش های مختلف برگزار شده است.

وی با ابراز نگرانی از اینکه در حال حاضر مشکل کم آبی گریبانگیر بسیاری از شهرها شده و شاهین شهر نیز از این بحران مستثنی نبوده است، گفت: مدیریت و استفاده صحیح از منابع آبی در دستور کار سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان قرار گرفته و تاکنون اقدامات زیادی برای مدیریت منابع آبی در این شهر انجام شده است.

فدایی یادآور شد: شاهین شهر اولین شهر کشور بود که از بازچرخانی پساب فاضلاب برای آبیاری فضای سبز استفاده کرد  و در واقع یکی از زیست محیطی ترین اقدام سازمان به شمار می رود.

وی وسعت فضای سبط شاهین شهر را ۳۰۵ هکتار و سرانه هر شهروند شاهین شهری  را در حال حاضر ۱۶ و ۲ دهم درصد اعلام کرد و گفت:متأسفانه سرانه فضای سبز این شهر بسیار پایین است اما بر اساس برنامه ریزی های انجام شده که مبتنی بر تحقیقات و مطالعات است، پیش بینی شده اگر تعداد صنایع اطراف شاهین شهر افطایش پیدا نکند، سرانه کمتر از ۳۰ متر مربع یعنی عدم تامین سرانه لازم برای شهروندان ساکن در شاهین شهر است.

مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری شاهین شهر از مهمترین کارهایی که برای توسعه فضای سبز می توان انجام داد را توسعه عمودی فضای سبز خواند.

وی بودجه سال گذشته این سازمان را ۱۹ و نیم میلیارد تومان اعلام کرد: ۸۲ درصد این بودجه در بخش عمرانی و ۱۹ درصد آن در بخشرجاری هزینه شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.