چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸

رئیس ستاد انتخابات مازندران:

۴۹ هزار نفر در مازندران رای اولی هستند

رای اولی ها

ساری- رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: در این دوره انتخابات مازندران ۲ میلیون و ۵۶۸ هزار نفرواجد شرایط اخذ رای دارد که ۴۹ هزار نفر آنان رای اولی هستند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا یونسی رستمی اظهار کرد: متولدین ۲۹ اردیبهشت ۱۳۷۸ و قبل از آن با ۱۸ سال سن می توانند در انتخابات شرکت کنند.

یونسی رستمی با اشاره به اینکه تعداد صندوق های اخذ رای ریاست جمهوری   ۳ هزار  ۸۹۶ و تعداد صندوق های اخذ رای شوراها در استان ۴ هزار و ۳۵ عدد است، افزود: هفت هزار و ۹۲۱ صندوق اخذ رای برای انتخابات رئیس جمهوری و شوراها در ۲۹ اردیبهشت در این استان ساماندهی شد.

یونسی شمار اعضای شوراهای شهر در این دوره از انتخابات را ۳۱۶ نفر و اعضای شوراهای روستایی را ۸ هزار و ۱۴۰ نفر اعلام و تصریح کرد: پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هشت شهر مازندارن شامل بهشهر، نکا، قائم شهر، بابل، آمل، بابلسر، چالوس و تنکابن با ۶۴۲ شعبه رای گیری، به صورت الکترونیکی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه تمام امکانات، تجهیزات و شرایط لازم به منظور برگزاری انتخاباتی با شکوه در مازندران فراهم شده است، تصریح کرد: در مجموع ۶۱ هزار نفر نیرو اعم از نظارت، بازرسی و هیات های اجرایی و امنیتی کار برگزاری انتخابات ۲۹ اردیبهشت را در این استان بر عهده دارند.

معاون استاندارمازندران و سرپرست فرمانداری ویژه آمل مهم ترین وظیفه هیات های اجرایی را صیانت از آرای مردم به عنوان حق الناس و بی طرفی در انتخابات دانست و افزود: مردم مازندران در ادوار مختلف تاریخ برای تعیین سرنوشت شان حضور شکوه مندانه ای داشته و در این دوره نیز افتخاری دیگر خواهد آفرید.

وی با بیان اینکه در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در مازندران  ۱۶ هزار و ۸۵۰ نفر کاندیدا برای کسب ۸ هزار و ۱۴۰ کرسی شورا در ۵۸ شهر و ۲ هزار و ۴۷۵ روستا رقابت می کنند تصریح کرد: ۳۱۶ کرسی شوراها در مازندران شهری و ۷هزار و ۸۲۴ کرسی روستایی است.

رئیس ستاد انتخابات مازندران گفت: پیش از این ۸۲۷ نامزد انتخابات شوراها از ادامه رقابت انصراف دادند که ۴۹۴ نفر مربوط به نامزدهای شورای روستایی و ۳۳۳ نفر نیز شهری بودند.

به گفته وی در این دوره از انتخابات شورا ۱۸ هزار و ۲۳۷ نفر در استان داوطلب شدند که از این تعداد ۹۶۹ نفر انصراف داده و صلاحیت ۴۱۱ نفر داوطلبان احراز نشده که تعداد ۱۶ هزار و ۸۵۷ نفر باقی ماندند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.