چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹

آیت‌الله سبحانی:

دولت تاجر خوبی نیست/باید فقر را در جامعه از بین برد

آیت الله جعفر سبحانی

قم- مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه دولت تاجر خوبی نیست، گفت: اینکه برنامه‌هایی را در جامعه اجرا کنیم و در قبال آن از مردم پول بگیریم کار درستی نیست، چراکه تجارت برای مردم است و بانک‌ها امانت‌دار مردم هستند و در قبال انجام کار باید مبلغی را می‌گیرند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، آیت‌الله جعفر سبحانی صبح چهارشنبه در درس خارج اصول خود که در شبستان مسجد اعظم برگزار شد بابیان اینکه در اسلام موارد بسیاری برای اداره کشور وجود دارد اظهار داشت: زکات فطره در راه درستی مصرف نمی‌شود اگر زکات فطره درست مصرف شود، میزان بسیاری  از فقر را در کشور از بین می‌برد.

وی بابیان اینکه دولت تاجر خوبی نیست، گفت: اینکه برنامه‌هایی را در جامعه اجرا کنیم و در قبال آن از مردم پول بگیریم کار درستی نیست، چراکه تجارت برای مردم است و بانک‌ها امانت‌دار مردم هستند و در قبال انجام کار باید مبلغی را بگیرند.

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه نباید آیات قرآن را با ذهنیت خود معنا کرد، ادامه داد: هر زمانی که پیامبر اکرم(ص) زکات را از مردم می‌گرفت، می‌فرمودند که خدایا این زکات را به‌عنوان مغنم می‌گیریم یعنی درنهایت فایده آن به خود کشاورز برمی‌گردد.

استاد برجسته حوزه علمیه بیان کرد: گرفتن روزه  در تابستان بسیار کار سختی است اما این روزه گرفتن مغتنم است و باید قدر آن را دانست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.