سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳

در پی افزایش بی‌سابقه دما در سیستان و بلوچستان؛

آماده‌باش ادارات برای مقابله با موج گرما/ شورای مدیریت بحران زاهدان تشکیل جلسه داد

افزایش دما

زاهدان- معاون فرماندار زاهدان در جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان گفت: همه ادارات و دستگاه‌های این شهرستان با توجه به اعلام سازمان هواشناسی برای مقابله با موج جدید گرما در حالت آماده‌باش قرار دارند.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی فرمانداری زاهدان، عبدالرحمن شهنوازی روز دوشنبه در جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان که در محل فرمانداری زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: به استناد اطلاعیه جوی شماره ۱۵ اداره کل هواشناسی استان و با توجه به استقرار و تقویت الگوی تابستانی در سطح استان در هفته جاری، با موج جدیدی از گرما مواجه می شویم.

معاون امور عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار زاهدان خاطرنشان کرد: از همین رو تمامی دستگاه های شهرستان برای مقابله با این موج جدید باید به حالت آماده باش قرار گیرند و تمهیدات لازم را در این خصوص اتخاد کنند.

وی خطاب به شهرداری های مناطق و سازمان فضای سبز و پارک ها گفت: آبیاری فضای سبز را به اوایل صبح یا اوایل شب موکول کنید تا علاوه بر کاهش مصرف آب در این ایام،   مشکلی در خصوص قطع آب برای شهروندان نیز رخ ندهد.

شهنوازی همچنین از شرکت آب و فاضلاب شهری خواست: با توجه به شدت گرما و افزایش نیاز شهروندان به آب از قطع کردن آب خودداری کند و با کاهش فشار آب در مناطق شهری، این بحران را مدیریت کند.

معاون فرماندار زاهدان افزود: شرکت آب و فاضلاب روستایی و اداره امور عشایر شهرستان نیز در اسرع وقت آب رسانی سیار به روستاها و عشایر سطح شهرستان زاهدان را در دستور کار قرار دهند.

وی ادامه داد: با توجه به وجود مزارع جو و گندم در سطح شهرستان زاهدان و احتمال وقوع آتش در گرمای پیش بینی شده، سازمان آتشنشانی به حالت آماده باش قرار گیرد و مرکز فوریت های پزشکی نیز برای درمان های احتمالی گرمازدگی تمهیدات لازم را مدنظر داشته باشد.

شهنوازی گفت: ادارات آموزش و پرورش شهرستان نیز در راستای کاهش گرمازدگی دانش آموزان ساعات برگزاری امتحانات را به ساعات ابتدایی صبح موکول کند.

معاون فرماندار شهرستان زاهدان بیان کرد: مرکز بهداشت شهرستان نیز در این ایام اکیپ بازرسی خود را برای سرکشی به اغذیه فروشی ها و دستفروش ها جهت بررسی مواد غذایی افزایش دهد.

وی افزود: همچنین باید جهت جلوگیری از قطع شدن برق و آب در ساعات اوج مصرف، صرفه جویی های لازم انجام شود و از تردد های غیرضروری در میانه روز برای جلوگیری از گرما زدگی نیز خوداری شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.