سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰

پس از گذشت ۱۰۰سال

بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستانسنددار شد

جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان

زاهدان- رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت:پس از گذشت صدسال برای نخستین بار اسناد مالکیت ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی بهره بردارارن بخش کشاورزی تحویل گردید.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین؛ رضا نجفی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ به فرمان رهبری جهاد کشاورزی صادر شد و از آن سال به​ بعد فعالیت خود را در بخش کشاورزی آغاز کرد و امروز شاهد عمران و آبادانی در این بخش هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۸ میلیون هکتار در بخش کشاورزی در استان وجود دارد که تامین کننده اقلام و نیازهای استان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان اذعان داشت : طی چند سال اخیر توجه ویژه‌ای به بخش کشاورزی در استان سیستان و بلوچستان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه از جمله اهداف این سازمان ایجاد تولید و اشتغال می‌باشد افزود: استان سیستان و بلوچستان دارای پتانسیل های متفاوت در کل بخش ها است و با توجه به گستردگی و پراکندگی روستاهای استان بهره برداری خوبی در بخش کشاورزی صورت گرفته است.

نجفی تصریح کرد: مسئله کم آبی در بخش کشاورزی مهم‌ترین چالشی است که با آن‌ رو به رو هستیم و با مدیریت و برنامه ریزی در طول سه سال اخیر توانسته ایم این مشکل را کنترل کنیم.

وی ادامه داد:در طرح انتقال آب به دشت سیستان ، ۲۰ کارگاه اجرایی فعال و ۲۷ مشاور فعالیت دارند و این طرح با هدف پایداری آب ، مدیریت استفاده آبی و کاهش تلفات تا کنون روند اجرایی مطلوبی داشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به طرح آبیاری تحت فشار ۱۴۶ هزار هکتاری​در استان افزود:۶۲۰ میلیارد ریال اعتبار به این طرح تخصیص یافته و با همت مدیران استانی و استاندار سیستان و بلوچستان ۳۸۰۰ هکتار از این اراضی در مسیر آبیاری تحت فشار قرار دارد. وی افزود: امکان اجرای آبیاری تحت فشار نیز در ۱۰ هزار هکتار از اراضی سیستان وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به جذب سرمایه گذاری در بخش کشاورزی افزود: در سه سال اخیر ۴۳۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خصوصی در این بخش داشته ایم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی همچنین به برنامه های هفته جهاد کشاورزی اشاره کرد و افزود:بهره برداری از ۱۰۶ طرح در استان و دیدار با خانواده شهدا انجام می‌گیرد.

وی در خصوص گرمای اخیر در استان بیان کرد: در حوزه زراعت ، دام و طیور حدود ۱۳۷ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تن خسارت داشته ایم.

رضا نجفی در پایان تصریح کرد: در سال گذشته ۳ هزار تن خرما ارگانیک تولید و به کشورهای اروپایی صادر شده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.