چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰

مدیر کل امور عشایری استان ایلام:

توزیع آب شرب بین ۹هزار خانوار عشایر در ایلام/ عشایر نقش مهمی در تولیدات دامی دارند

توزیع آب

ایلام- مدیر کل امور عشایری استان ایلام گفت: ماهیانه بالغ بر ۲۲ هزار مترمکعب آب شرب از طریق ناوگان این اداره به جامعه عشایری ایلام آبرسانی می شود.

به گزارش قدس آنلاین، علی سلیمی در این باره اظهار داشت: با توجه به فصل گرما و کمبود آب شرب در بین عشایر استان ایلام، امور عشایری استان اقدام به توزیع آب بین ۹ هزار خانوار عشایر استان می کند.

وی از آمادگی کامل امور عشایری استان ایلام برای تامین آب شرب تمامی عشایر استان خبر داد و گفت: کمبود بودجه و مشکلات بودجه ای نمی تواند مانع آبرسانی به عشایر شود و با جدیت تأمین آب این قشر مولد را پیگیری می کنیم.

سلیمی با اشاره به اینکه در ماه های گرم سال به ازای هر ۱۰ روز، سه هزار لیتر به خانوارهای عشایری آبرسانی می شود، تصریح کرد: آبرسانی به عشایر ایلام عمده فعالیت این دستگاه اجرایی است.

مدیر کل امور عشایری استان ایلام با اشاره به اینکه عشایر استان ایلام با جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر نقش های مهمی در تولیدات دامی دارند، افزود: هم اکنون سالانه هفت هزار و ۹۰۰ تن گوشت قرمز توسط عشایر به طور سالانه تولید می شود که معادل ۷۰ درصد کل تولید گوشت قرمز در استان ایلام است.

وی افزود: خشکسالی‌های اخیر و در پی آن خشک شدن چشمه‌ها و چاه‌ها و همچنین شروع فصل گرما باعث شده که عشایر در تامین آب شرب و دام هایشان با مشکل مواجه بوده و خوشبختابه با تدابیر اندیشیده شده و افزایش ناوگان آبرسانی سیار مشکل کم آبی عشایر استان تا حدودی حل شده است.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.