جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۱

امام جمعه سبزوار:

مغلطه ها از عنوان آتش به اختیار تبیین خواسته های دشمن است

امام جمعه سبزوار حجت الاسلام غلامرضا مقیسه

سبزوار- حجت الاسلام مقیسه گفت: مقصود رهبر معظم انقلاب از طرح مقوله آتش به اختیار این بود که کم توجهی برخی نهادهای رسمی در  عرصه فرهنگ به معنای سلب وظیفه و عدم احساس مسئولیت تشکل های دانشجویی ونهادهای فرهنگی و مردمی نیست.

به گزارش قدس آنلاین امام جمعه سبزوار در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه سبزوار گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با تشکل های دانشجویی و فعالین دانشجویی مسئله آتش به اختیار را مطرح فرمودند که متاسفانه مغرضین و رسانه هایی که همواره درصدد اشکال تراشی برای انقلاب و نظام هستند این عنوان را سوژه برداشت های غلط خودشان در رسانه ها و فضای مجازی کردند و طبق خواست دشمن این موضوع را تبیین کردند.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه با قرائت بخشی از سخنان رهبری برای نمازگزاران روزه دار به تبیین این موضوع پرداخت و اظهار داشت: مخاطب سخنان رهبر انقلاب افسران جنگ نرم هستند افرادی که بایستی در عرصه فرهنگ مراقب باشند گفتمان انقلاب تحریف نشود و مسائل فرعی جای مسائل اصلی را نگیرد یا مسائل اصلی تحریف شده به جامعه عرضه نشود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان سبزوار تصریح کرد: مسئولین فرهنگی اگر بجای بررسی و تبیین عدالت اجتماعی و توجه به محرومین جامعه و پرداختن به تبیین ابعاد عدالت در رسانه ها، مناظرات و میزگرد ها به دنبال اخذ مجوز رقص و آوازخوانی و لهو و لعب باشند مسئله اصلی را فراموش کردند و دنبال مسئله فرعی رفتند و اینجا موضوع آتش به اختیار صدق می کند.

 وی همچنین عنوان کرد: اگر به جای تبیین درست آزادی با برداشت صحیح از گفتمان انقلاب و کلمات بنیانگذار جمهوری اسلامی آنگونه آزادی را ترویج کنند که همان آزادی غربی و ولنگاری است اینجا مسئله اصلی را تحریف کردند اینجا است که آتش به اختیار مطرح می شود و باید خطیب ها،  مسئولین فرهنگی و  دانشگاهیان بیایند آزادی صحیح طبق گفته قرآن و به گونه ای که مسئله امر به معروف و نهی از منکر در آن برجسته می شود تبیین کنند  تا این موضوع اصلی به فراموشی سپرده نشود.

امام جمعه سبزوار در ادامه گفت: اگر می بینیم برخی مراجع رسمی فرهنگی چهره زشت فرهنگ غربی را بزک کرده و ترویج می کنند و می خواهند جامعه را به سوی فرهنگ غربی بکشانند افسران جنگ نرم باید به میدان بیایند و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی را تبیین کنند تا جامعه غوطه ور فرهنگ غربی نشود.

حجت الاسلام مقیسه با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری دعوت به بی قانونی و قانون شکنی نکرده است بیان کرد: درد رهبر انقلاب و متدین اینجاست چرا در رسانه ها و فضای مجازی مغلطه می کنند. خطاب رهبری به تشکل های مستقل فرهنگی است که حواستان باشد مسائل اصلی تحریف نشود و مسائل فرعی جایگزین مسائل اصلی نشود.

وی گفت: مقصود رهبر معظم انقلاب از طرح مقوله آتش به اختیار این بود که کم توجهی برخی نهادهای رسمی در  عرصه فرهنگ به معنای سلب وظیفه و عدم احساس مسئولیت تشکل های دانشجویی ونهادهای فرهنگی و مردمی نیست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.