یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷

با هوش مصنوعی؛

مایکروسافت عکس های کاربران را به اثر هنری تبدیل می کند

1

مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی آپدیت جدیدی برای اپلیکیشن عکس خود فراهم کرده است. کاربران به وسیله این آپدیت می توانند عکس های خود را به اثر هنری تبدیل کنند.

    به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از دیلی میل، مایکروسافت به تازگی آپدیت جدیدی برای Pix اپلیکیشن ادیت عکس خود ارائه  کرده است. این اپلیکیشن که مجهز به هوش مصنوعی است با این آپدیت به کاربران اجازه می دهد تا تصاویر آیفون خود را به یک اثر هنری تبدیل کنند.

اپلیکیشن «پیکس» در اصل برای ارتقای ظاهر عکس با دستکاری عناصری مانند سطح رنگ و میزان نور تهیه شده بود.

 اما آخرین آپدیت مایکروسافت که شباهت زیادی به اپلیکیشن iOS (پریسما) دارد، به کاربر اجازه می دهد عکس های خود را به آثار هنری تبدیل کند. «پیکس» با استفاده از الگوریتم های هوشمند  این تغییرات را انجام می دهد.

جو وایزنبرگ مدیر Computational Photography Group در شرکت تحقیقاتی مایکروسافت می گوید:  در گذشته از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق برای ثبت تصاویری با کیفیت بهتر استفاده می شد. اما اپلیکیشن جدید سرگرم کننده تر است و عکس های هنرمندانه تری می سازد.

یکی از قابلیت های «پیکس» که Pix Styles نام دارد، تصویر را با توجه به استایل و شیوه آثار هنری مختلف تغییر می دهد. این ویژگی برخلاف فیلترهای عکاسی، بافت، طرح  و تناژ رنگ را تغییر می دهد.

محققان مایکروسافت برای ساخت این ویژگی از فرایند پردازش هوش مصنوعی به نام  «شبکه های عمیق عصبی» استفاده کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.