یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۷

از ۶ تیر ماه سال جاری انجام می شود؛

تمام واحدهای فاز ۱۲ پالایشگاه نهم پارس جنوبی در مدار تولید

پارس جنوبی

رییس تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم پارس جنوبی گفت: تعمیرات اساسی پالایشگاه نهم پارس جنوبی مطابق برنامه در حال انجام است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسن عبدلی افزود: در این برنامه که از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شده است، ابتدا فعالیت‌های تعمیراتی فاز یک پارس جنوبی انجام و پس از آن کارهای تعمیراتی فاز ۱۲ در هوای گرم و شرجی تابستان و با تلاش کارکنان و کارگران روزه‌دار در روزهای اخیر ادامه یافته است.

به گفته عبدلی، هم‌اکنون تعمیرات اساسی این پالایشگاه در حال انجام است و نخستین فاز از برنامه تعمیراتی فاز ۱۲ تا پنجم تیرماه پایان می‌یابد و از فردای آن پالایشگاه با حداکثر توان به تولید خود ادامه می‌دهد.

وی در ادامه به هوای گرم و بسیار شرجی این روزها در عسلویه اشاره کرد و گفت: به رغم وجود این شرایط و در عین روزه‌دار بودن نیروهای تعمیراتی، هیچ خللی در انجام برنامه تعمیرات اساسی پالایشگاه انجام شده است.

عبدلی با بیان اینکه فاز ۱۲ دارای ۶ ردیف گازی است، افزود: تعمیرات اساسی این فاز در دو بازه زمانی یازدهم خرداد تا پنجم تیرماه و همچنین هجدهم مرداد تا سوم شهریور انجام می‌شود. در تمام ردیف‌های گازی پالایشگاه بازرسی کامل صورت گرفته و عیوب مشخص شده و در دوره برنامه‌ریزی شده برای کارهای تعمیراتی، رفع خواهد شد.

وی در ادامه به انجام تعمیرات اساسی واحد بازیافت گوگرد اشاره کرده و اظهار داشت: در سال جاری، تعمیرات اساسی و اشکالات زمان اجرای واحدهای ۲ و ۴ بازیافت گوگرد نیز انجام می‌شود. فاز ۱۲ دارای ۴ واحد بازیافت گوگرد است که سال گذشته نیز این عملیات برای واحدهای ۱ و ۳ گوگردسازی انجام شده است. در تعمیرات سال جاری پالایشگاه نهم در بخش برق حدود ۳ هزار و ۲۰۰ نفر روز و در بخش ابزار دقیق نیز همین مقدار نفر روز کار صورت می‌گیرد همچنین کار تعمیراتی و بازسازی تمام واحدهای پالایشگاه در این بازه و با همین نفرات انجام می‌شود و در واحدهای گوگردسازی نیز منحصراً نزدیک به ۵ هزار نفر روز کار انجام خواهد شد.

گفتنی است؛ با توجه به نقایص موجود در راه‌اندازی ابتدایی پالایشگاه، کارهای انجام شده در این واحدها بسیار فراتر از یک اورهال بوده که با زحمات فراوان نیروهای فاز ۱۲ بازسازی و بدون مشکل در سرویس قرار گرفته است. بر پایه این گزارش؛ تعمیرات فاز ۱۲ در سال جاری مجموعاً نزدیک به ۴۰ روز به ‌طول می‌انجامد که در این روزها حدود ۳۵۰ نفر به‌صورت شبانه‌روزی در حال انجام کارهای تعمیراتی در بخش مکانیک هستند و حدود ۱۵ هزار نفر روز کار انجام خواهند داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.