دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان : 

۷۰ درصد از تصرفات حاشیه شهر در اراضی دولتی است

خوزستان

اهواز-مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان عنوان کرد: ۷۰درصد از تصرفات حاشیه شهر در اراضی دولتی هستند، متقاضیان نمی توانند به این اداره کل جهت دریافت سند مراجعه کنند به دلیل اینکه مانع قانونی وجود دارد و حتما باید به مسکن و شهر سازی مراجعه کنند.

علی افشین در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین  در ارتباط با میزان خانه هایی که فاقد سندرسمی هستند اظهار کرد: در حال حاضر از میزان این خانه ها آمار نداریم اما تقریبا یک میلیون و ۲۶۰ هزار  ملک دارای سند داریم.
وی افزود: از این تعداد ملک های سند دار نیز ۷۸۰ هزار سند تک برگی شده و ۳۰ درصد از مانده که ظرف سه سال آینده به سند تک برگی تبدیل خواهند شد.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان در ارتباط با جایگاه  استان خوزستان در سطح کشور عنوان کرد: سال ۹۵ طبق عملکرد پس از استان های فارس و اصفهان، استان خوزستان  در جایگاه سوم قرار گرفته است.
افشین بااشاره به اینکه میزان اعتبارات سال گذشته این اداره کل بیان کرد: سال گذشته کل اعتبار اختصاصی نیز ۵۰۰ میلیون داده شد و باتوجه به حجم کاری که این اداره کل دارد اصلا پاسخگو نبوده و امسال در حال حاضر توزیع اعتبار نشده است.
وی ادامه داد:  انتظارمان این است که بر حسب کاری که داریم در سطح استان افزایش قابل ملاحضه ای داشته باشد تا حداقل برخی از مشکلات مردم حل کند.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان در پاسخ به این سوال که میزان درخواست اعتبارات از سوی این اداره کل چقدر بوده است اظهار کرد: پیش بینی  و در خواست  نیز ۴میلیارد تومان است که برای نو سازی و تجهیزات  در سطح استان نیاز داریم.
افشین عمده ترین مشکلاتی که مردم به انجام سنددار کردن ملک خود روی نمی آورد گفت: یا اینکه مردم مطلع نیستند و یا در اراضی دولتی ساخت وساز کردند می توان منطقه منبع آب شهرستان اهواز را در این باره  نام برد.
وی در خصوص املاک حاشیه شهر بیان کرد: در شورای حفاظت پیشگیری از وقوع جرم این مورد را در حال رسیدگی هستیم مناطقی حاشیه شهر و مناطقی که آسیب پذیر هستند این مناطق را شناسی و نقشه های آن ها راتهیه کردیم.
مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان خوزستان ادامه داد: این موارد را در جلسات بعدی جمع بندی و راهکار ارایه بدهیم هم ثبت سند شوند و همچنین سایر مشکلاتی که در آن مناطق وجود دارد.
افشین اظهار کرد: ۷۰درصد از تصرفات حاشیه شهر در اراضی دولتی هستند، متقاضیان نمی توانند به این اداره کل جهت دریافت سند مراجعه کنند به دلیل اینکه مانع قانونی وجود دارد و حتما باید به مسکن و شهر سازی مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.