دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲

مدیرکل صنعت و معدن خراسان جنوبی:

۱۷۲ میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید در خراسان جنوبی پرداخت شد

واحدهای تولیدی

بیرجند- مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از پرداخت ۱۷۲ میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید طی سال گذشته در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: در سال گذشته ۳۰۲ واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی استان از تسهیلات این طرح بهره مند شدند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، داوود شهرکی ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: سال گذشته بالغ بر ۵۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل پرداخت مستقیم بانک ها به ۱۷۵ واحد تولیدی استان پرداخت شد.

وی یادآور شد: علاوه بر واحدهای صنعتی، فعالان بخش معدن هم می‌توانند برای تأمین سرمایه در گردش و نقدینگی خود از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از آغاز ثبت نام متقاضیان تسهیلات رونق تولید استان در سامانه بهین یاب خبر داد و اظهار داشت: همزمان با آغاز ثبت نام سامانه بهین یاب در سراسر کشور، تولیدکنندگان استان نیز می توانند برای دریافت تسهیلات سرمایه درگردش و ثابت اقدام کنند.

شهرکی تصریح کرد: متقاضیان تسهیلات رونق تولید می توانند از امروز با مراجعه به سامانه بهین یاب بخش تامین مالی واحد ها و تکمیل مراحل ثبت نام نسبت به تامین سرمایه در گردش و سرمایه ثابت مورد نیاز واحد خود اقدام کنند.

وی یادآور شد: این تسهیلات برای تأمین نقدینگی مورد نیاز بنگاههای تولیدی کوچک و متوسطی که از بازار محصول مناسبی برخوردار بوده اما به دلیل تنگناهای مالی و نداشتن سرمایه در گردش، تولید آنها متوقف شده و یا با ظرفیت پایین فعالیت می کنند اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: همچنین طرح های تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد که دچار مشکلات مالی هستند نیز می توانند از مزایای این طرح برخوردار شوند.

شهرکی در پایان تصریح کرد: ثبت ‌نام متقاضیان تسهیلات بر اساس آیین ‌نامه ابلاغی از سوی وزارت صنعت، معدن و بانک مرکزی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: متقاضیان دریافت تسهیلات رونق تولید از امروز می توانند برای ثبت ‌نام به آدرس اینترنتی «behinyab.ir» مراجعه کنند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.