دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱

استاندار کردستان مطرح کرد:

ممنوعیت واردات خشکبار از مرزهای کردستان

خشکبار

سنندج- استاندار کردستان گفت: خشکبار جزو کالاهای سلامت‌محور بوده و ورود آن به مرزهای کردستان «ممنوع» است.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالمحمد زاهدی ظهر شنبه در سومین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت برمبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور مسئولان استان در سالن شهدای دولت استانداری کردستان تشکیل شد، ضمن تشکر از زحمات خبرنگاران اظهار داشت: اصحاب رسانه استان در اطلاع‌رسانی کشفیات این کمیسیون در سطح عموم مردم جامعه کمک می‌کنند.

وی با اشاره به دوازدهم تیرماه سالروز صدور فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص «مبارزه با قاچاق کالا و ارز» گفت: دبیرخانه این کمیسیون برنامه‌هایی را به‌مناسبت این روز در نظر گرفته که تمامی اعضا باید همکاری‌های لازم را داشته باشند و اطلاع‌رسانی شود.

استاندار کردستان تصریح کرد: معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان اقدام به برگزاری همایش «مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور» کرده که و تمامی اعضای این کمیسیون باید در برگزاری هرچه بهتر این همایش و اطلاع‌رسانی آن همکاری لازم را داشته باشند.

وی گفت: کالاهای سلامت‌محور تا زمانیکه مردم مصرف می‌کنند قاچاقچیان برای آن توجیه اقتصادی دارند و نیاز است که مردم را از عواقب استفاده از این کالاها آگاه و در این همایش توجه جدی به این موضوع شود.

زاهدی با اشاره به اینکه «تجارت الکترونیک» روز به روز در حال افزایش است، افزود: تجارت الکترونیک جزو پدیده‌های جدید عصر حاضر بوده که مرتباً توسعه پیدا می‌کند.

وی با اشاره به خرید و فروش کالا در فضای مجازی اظهار کرد: از آنجا که امکان سوء استفاده از مصرف کنندگان و خریداران در فضای مجازی بیشتر است حتماً باید پلیس فتا و مجموعه نظارت بیشتری بر فضای مجازی داشته باشند.

استاندار کردستان با اشاره به واردات خشکبار از مرزهای کردستان گفت: خشکبار هم جزو کالاهای سلامت محور بوده و ورود آن به مرزهای کردستان «ممنوع» است و به هیچ‌وجه نباید از مرزهای رسمی و غیررسمی وارد کشور شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.