چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۵

مرد هزار چهره در بجنورد دستگیر شد

دستگیری

بجنورد- رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان‌شمالی از دستگیری یک کلاهبردار و جاعل حرفه‌ای که عنوان و اوراق محرمانه ادارات را جعل می کرد، در بجنورد خبر داد .

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازپایگاه خبری پلیس، سرهنگ صادق نامور اظهارکرد: مأموران پلیس امنیت عمومی این فرماندهی در شب ۲۳ ماه مبارک رمضان به فردی که حرکات مشکوک داشته مظنون و با هماهنگی مقام قضایی وی را دستگیر کردند .

وی ادامه داد: مأموران در بازرسی بدنی از متهم تعداد دو دستگاه بی‌سیم، یک قوطی گاز اشک آور و تعدادی اوراق انتظامی جعلی کشف کردند .

نامور با اشاره به اینکه در بازرسی از منزل متهم نیز تعداد زیادی اوراق مربوط به ادارات مختلف کشف شد، خاطرنشان کرد: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد متهم عنوان هایی از قبیل پرسنل جذب و استخدام سپاه پاسداران و دانشگاه علوم پزشکی، جعل مهر نظام پزشکی، استفاده از اوراق دانشگاه علوم پزشکی، افسر گشت کلانتری، کارمند اتاق اصناف، مسئول  گروه هنری مهتاب را جعل و از این طریق از شهروندان اقدام به کلاهبرداری می‌کرد .

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات انجام شده، ماموران به سرنخ‌های جدیدی از پرونده‌های جعل و کلاهبرداری دست‌یافتند، یادآور شد: متهم با هویت «ع-ح» حدود یک ماه پیش که ملبس به لباس نظامی بوده با  یک دستگاه خودرو سمند، مبالغ بسیار زیادی را با شگردهای مختلف از شهروندان اخاذی می‌کرد و از محل متواری می‌شود .

نامور افزود: یکی از شگردهای این متهم معرفی خود به عنوان یکی از عوامل نظارتی ارگان های دولتی در مکان های شلوغ و پرتردد بوده است .

وی با اشاره به  اینکه تاکنون شکایتی در این خصوص به پلیس واصل نشده است، خاطرنشان کرد: افرادی که به این شیوه از آنان سرقت شده است می توانند به پلیس امنیت عمومی واقع در خیابان ۲۴ متری روبروی زندان بجنورد مراجعه کنند .

نامور یادآور شد: متهم به ۱۳ فقره کلاهبرداری، جعل سند، جعل عنوان و سرقت اعتراف کرد و تحقیقات نیز در خصوص مشخص شدن تعداد شکایات ادامه دارد .

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.