جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۶

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

مسئولان نظام باید دستاوردهای نظام را برای مردم بازگو کنند

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی:

یزد - رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: یکی از وظایف مسئولان نظام این است که دستاوردهای نظام را برای مردم بازگو کنند و برای آنها یادآوری از این افتخارات که در عرصه‌های مخلتف از جمله علمی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی داشتیم را انجام دهند.

به گزارش قدس آنلاین ، حجت‌الاسلام والمسلمین حجت گنابادی‌نژادبعد ازظهر پنج شنبه در مراسم آغاز به کار کمیته فرهنگی آستان قدس رضوی در یزد اظهارداشت: امروز ما در شرایطی زندگی می‌کنیم که با وجود دستاوردهای بسیار زیاد انقلاب اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف، مشکلات و کاستی‌های بسیار زیادی هم داریم که باید برای رفع آنها اقدام کنیم.

وی افزود: یک زمانی افراد محروم عده خاصی بودند ولی امروز افراد عادی جامعه هم به سختی زندگی خود را می‌چرخانند و با مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو هستند.

این مسئول تصریح کرد: حاشیه‌نشینی، فساد، اعتیاد و موارد مختلف دیگر از جمله مسائلی است که امروزه در جامعه ما وجود دارد و نمی توان به راحتی از کنار آن عبور کرد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه آتش به اختیار به معنای انجام امور زمین مانده بسیاری است که در مسائل مختلف وجود داردگفت: ضمن اینکه آتش به اختیار به معنای تخلف از قانون، ارزش‌ها و هنجارها نیست، ولی مسئولیت‌هایی که نخبگان فرهنگی به دوششان است را باید در وسط میدان و به هنگام و سریع انجام دهند و برای پر کردن منافذ نفوذ دشمن اقدام کنند.

وی خاطر نشان ساخت: آستان قدس باید خط مقدم جبهه فرهنگی رضوی را ‌در کشور ایجاد کند، و دلبستگی که مردم به حضرت علی بن موسی الرضا(ع) دارند از ارزش بسیار زیادی برخوردار است و باید آن را تقویت کنیم.

گنابادی‌نژاد با اشاره به تشکیل نمایندگی آستان قدس در همه استان‌های کشور گفت: این نمایندگی‌ها ایجاد شده تا زیر سایه حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، مرهمی بر زخم‌های محرومان جامعه باشیم ویکی از وظایفی که این نمایندگی‌ها بر عهده دارند، مباحث فرهنگی است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و لازم است که نسبت به رفع مشکلات و تقویت زیرساخت‌های فرهنگی در جامعه قدم برداریم.

وی افزود: از ابتدا تاکید بر این بود که در فعالیت‌ها بر ظرفیت‌های مردمی تکیه شود و بنا نیست که نمایندگی‌ها در استان‌ها ساختار و بروکراسی اداری ایجاد کنند بلکه یک تشکل کاملا مردمی، چالاک اما تاثیرگذار هستند.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: با توجه به اینکه در استان‌های مختلف فعالیت‌های فرهنگی متعددی در حوزه فرهنگ رضوی اجرایی شده بود، با موافقت تولیت آستان قدس رضوی، مقرر شد کمیته‌های فرهنگی آستان قدس در استان‌ها با محوریت فعالیت‌ها و تجارب انجام شده در سال‌های قبل تشکیل شود.

مهمترین اهداف  آستان قدس کمک به محرومان است

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی یزد نیزدر این مراسم گفت: از مهمترین اهداف  آستان قدس کمک به محرومان بوده و تشکیل بانک اطلاعاتی محرومان و نیازمندان در یزدبه همین منظور  ایجاد می‌شود.

محمدصالح جوکار اظهار داشت: جشن‌های زیر سایه خورشید یک عملیات بزرگ، فراگیر و توسعه یافته فرهنگی است که در استان‌های کشور از جمله استان یزد به خوبی برگزار شده و این جشن بیشترین مخاطب را در برگزاری چنین همایش‌ها و مراسم‌هایی داشته است، و این شکوه و عظمت به دلیل عشق و مودتی است که مردم استان یزد و ایران اسلامی به ائمه اطهار(ع) داشته‌اند محقق شده است.

وی افزود: در یال گذشته ۲۲۰برنامه بازدید و زیارتی با حضور خادمان آستان قدس رضوی در بین اقشار مختلف مردم انجام شد و مردم با عشق و ارادتی که به هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت داشتند از این مراسم‌ها استقبال کردند.

سرپرست نمایندگی آستان قدس رضوی در یزد به ضرورت انجام فعالیت‌های فرهنگی در جامعه تاکید کرد و گفت: برای افزایش برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در استان یزد، کمیته فرهنگی آستان قدس در یزد تشکیل شده  وبه غیر از افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، بانک اطلاعاتی نیازمندان استان یزد در حال تکمیل شدن است و تاکنون هم گام‌های خوبی برداشته شده است.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات ارزشمندی که در استان یزد به تبع کشور صورت گرفته، کانون‌های خادم‌یاران است که به ارائه برنامه‌های فرهنگی و رفع مشکلات نیازمندان در سطح جامعه می‌پردازند وراه‌اندازی مرکز خانواده رضوی، تهیه و توزیع بسته‌های ویژه ماه مبارک رمضان برای محرومان استان از دیگر اقدامات صورت گرفته در استان یزد در این خصوص می باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.