شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱

طی پیامی صورت گرفت:

تسلیت درگذشت «نابغه ایرانی ریاضی جهان» از سوی وزیر آموزش و پرورش

فخر الدین دانش آشتیانی

فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، در پی درگذشت مریم میرزاخانی نابغه ایرانی ریاضی جهان پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش قدس آنلاین،  فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش،  در پی درگذشت مریم میرزاخانی نابغه ایرانی ریاضی جهان پیام تسلیتی صادر کرد، در این پیام آمده است:

انا لله و اناالیه راجعون

درگذشت نابغه جوان ایرانی و استاد ریاضی مرحومه مریم میرزاخانی، نه فقط ایران و ایرانیان را متألم کرد که جامعه علمی جهان را به سوگ نشاند.

خبر درگذشت نخبه ریاضی ایران و جهان، بانو مرحومه مریم میرزاخانی که یک افتخار ملی بود، جهانی را در حیرت و اندوه فرو برد. بی‌شک جبران ضایعه فقدان شخصیت‌های علمی نخبه بسیار سنگین و گاه غیرممکن است.

بانو میرزاخانی، ستاره‌ای بود که ظاهراً در سپهر دنیا رو در نقاب خاک کرد اما دستاوردها، تلاش‌ها و نبوغ او تا هماره تاریخ جاودان و ماندگار خواهد بود.

مریم میرزاخانی با عمرکوتاهی که داشت، جهان را از دریای نبوغش سیراب ساخت و این معنای انسان مفید و مؤثر بودن است که موجب شد، مثل همیشه نام ایران و ایرانی زنده نگاه داشته شود.

این نادره دوران از پرورش یافتگان دبیرستان فرزانگان تهران و دانشگاه صنعتی شریف با نبوغ ذاتی و تلاش های علمی خستگی ناپذیرخود موفق شد، نشان جهانی فیلدز را از آن خود سازد.

اینجانب به نمایندگی از جامعه علمی و فرهنگی کشور و دانش‌آموزان عزیز این غم بزرگ و ضایعه جبران ناپذیر را به ایران و ایرانی به‌ویژه خانواده معزز این این بانوی افتخارآفرین تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال برای آن مرحومه، غفران و رحمت الهی و برای بازماندگان صبر و اجر  مسئلت می‌کنم.

منبع: خبرگزاری فارس