یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۲

دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی با تجهیزات کامل حفاری

آثار تاریخی

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی فرهنگی در حوزه شهرستان ملکشاهی خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، سرهنگ علی احمدبیگی فرمانده یگان حفاظت اداره کل  ۲۴ تیر ۹۶ اظهار داشت : با تلاش مأمورین یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان و پایگاههای حفاظتی تابعه یک تیم از حفاران غیرمجاز آثار تاریخی فرهنگی که با ابزار و ادوات کامل در حوزه شهرستان ملکشاهی مشغول حفاری بودند شناسایی و دستگیر شدند.

وی افزود : از متهمین که غیر بومی بودند ابزار و ادوات حفاری شامل تعداد سه دستگاه موتور برق با سیم سیار و لامپ، بیل و کلنگ، پیکور، سطل فلزی و … کشف و همچنین خودرو آنان نیز توقیف و متهمین جهت سیر مراحل بعدی تحویل مرجع قضایی در شهرستان شدند.

سرهنگ احمدبیگی هشدار داد : هرگونه کاوش و حفاری غیرمجاز برای دستیابی به اشیاء تاریخی برابر ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی ممنوع بوده و مرتکب به حبس از شش ماه تا سه سال و ضبط اشیاء مکشوفه، آلات و ادوات حفاری، مرتکب به حداکثر مجازات مقرر محکوم می شود.

وی همچنین از همکاری بسیار خوب مردم و انجمن های میراث فرهنگی در سطح استان در جهت صیانت از آثار فرهنگی تاریخی در استان تقدیر کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.