دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰

رئیس جهاد دانشگاهی در بوشهر:

بیمارستان «سلول‌درمانی» در کشور ایجاد می‌شود

دکتر حمیدرضا طیبی

بوشهر-رئیس جهاد دانشگاهی گفت: در زمینه سلول‌های بنیادی، جهاد دانشگاهی ضمن به‌روز بودن و حرکت همگام با علم روز دنیا و کاربردی‌شدن پژوهش‌ها، خدمات درمانگاهی این علوم، به بیمارستان سلول درمانی تبدیل می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا طیبی صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در بوشهر افتتاح می‌شود، اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت خوبی در زمینه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، دریا، شیلات، فرهنگی و علوم انسانی و اجتماعی دارد که افتتاح جهاد دانشگاهی نقش مهمی در ایجاد فناوری‌های گوناگون و  اجرای پژوهش‌ها دارد.

وی با بیان اینکه تامین قطعات طرح‌های مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از برنامه‌های جهاد دانشگاهی است، گفت: تامین قطعات مورد نیاز و ارائه آموزش‌های تخصصی با استفاده از توانمندی‌های جهاد دانشگاهی از سیاست‌های این نهاد علمی و پژوهشی است.

رئیس جهاد دانشگاهی از طراحی و ساخت دکل‌های حفاری در جهاد دانشگاهی خبرداد و خاطرنشان کرد: در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، طراحی و ساخت دکل‌های حفاری انجام شده و تولید قطعات انواع مواد شیمیایی مورد نیاز صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و قطعات برقی و الکترونیکی در دستور کار جهاد دانشگاهی است.

طیبی با بیان اینکه در حوزه پزشکی به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یافته‌ایم افزود: در زمینه سلول‌های بنیادی، جهاد دانشگاهی ضمن به‌روز بودن و حرکت همگام با علم روز دنیا و کاربردی‌شدن پژوهش‌ها، خدمات درمانگاهی این علوم، به بیمارستان سلول درمانی تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پژوهش‌ها در جهاد دانشگاهی کاربردی شده ابراز کرد: اساساً جهاد دانشگاهی فرهنگ‌سازی توان کشور در حوزه‌های مختلف و فناورانه در دستور کار دارد و  با ارائه آموزش‌های تخصصی پژوهش‌ها را در حوزه‌های مختلف کاربردی می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به پیشرفت در حوزه کشاورزی افزود: پژوهشکده گیاهان دارویی در کشور ایجاد شده که ضمن اصلاح نژاد، در بومی سازی، کشت، تولید گیاهان و فرآورده‌های بهداشتی فعالیت می‌شود.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.