دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۲

تولیت آستان قدس رضوی عنوان کرد:

اقدامات در بارگاه رضوی باید در راستای افزایش رضایت زائران باشد

حجت‌الاسلام رئیسی

تولیت آستان قدس رضوی گفت: اقدامات در بارگاه رضوی باید در راستای افزایش آسایش و رضایت زائران صورت پذیرد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بعدازظهر دوشنبه در جمع خادمان بارگاه منور رضوی اظهار کرد: در این آستان نورانی به گونه‌ای که مورد رضا و پسند حضرت ثامن الحجج(ع) است، باید پذیرای زائران بود. میهمان نوازی از زائران امام الرئوف باید به نحوی باشد که پس از ترک حرم، زائر احساس کند گرامی داشته شده است.

وی افزود: هر اقدامی در بارگاه رضوی باید در راستای افزایش آسایش و رضایت زائران باشد و اگر قرار است پروژه‌ای عمرانی اجرا شود که به موجب آن رواق یا معبری مسدود می‌شود، لازم است در رابطه با دلیل این انسداد به زائران توضیح داده شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: این مجموعه نورانی متعلق به تمام مسلمانان است و باید پاک بماند، اگر فردی از سر غفلت با ظاهری نامناسب به حرم مشرف شود، تذکر به او باید با خوش‌رویی، خوش‌خلقی و با زبانی نرم باشد، زیرا این افراد دلداده امام هشتم(ع) هستند و بسیاری از این رفتارها از سر ناآگاهی و غفلت است.

رئیسی گفت: در حوزه امنیت باید ضمن رعایت اصول امنیتی به گونه‌ای عمل کرد که تسهیل امر زیارت دچار خدشه نشود.

تولیت آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: هویت خادمی مهمترین و اصلی‌ترین شأن برای خدام رضوی است، این هویت تنها منحصر به حرم مطهر نمی‌شود، بلکه در تمام شئون زندگی خادمان باید جاری و ساری باشد و نمی‌توان عرصه خدمت را از عرصه زندگی شخصی و اجتماعی خدام جدا دانست.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.