شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۱

اعزام زائران به حج ۹۶ با تصمیم «شورای عالی امنیت ملی» بود

حمید محمدی

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه نخستین کاروان زائران خانه خدا دو روز دیگر راهی سرزمین وحی خواهند شد، تاکید کرد: نهاد تصمیم گیر برای اعزام زائران خانه خدا «شورای عالی امنیت ملی» بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، حمید محمدی در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه اعطای تسهیلات وام عتبات به دانشجویان همچنین درباره سرنوشت روادید هیئت دیپلماتیک ایران برای عزیمت به عربستان نیز افزود: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و روادید ان شاء الله صادر می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت همچنین درباره امضای تفاهم نامه امروز گفت: از چند سال قبل تفاهم نامه مشترک بین سازمان حج و زیارت، بانک ملت و ستاد عمره و عتبات دانشجویان منعقد شد که براساس آن بانک ملت تسهیلات قرض الحسنه‌ای به متقاضیان دانشگاهی که قصد اعزام به عتبات دارند، اما وسعشان به پرداخت کامل مبلغ نمی‌رسد اعطا کند که آثار معنوی زیادی را در زندگی آنان بوجود خواهد آورد.

وی در پاسخ به این سوال که حج عمره دانشجویی از کی آغاز می‌شود، گفت: در خصوص حج عمره قطعا بعد از حج تمتع امسال تصمیم گیری خواهیم کرد و این تصمیم گیری بستگی به فضای کلی حج امسال دارد و اینکه ما ببینیم آنچه که قرار بوده طبق توافق‌ها در خصوص حجاج ما انجام شود چقدر انجام می‌شود و پس از آن طبیعتا بحث عمره هم قابل مذاکره خواهد بود.
 

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.