یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۱

لوزانو: بخشی از صعودمان را مدیون تماشاگران ایرانی هستیم

رائول لوزانو

سرمربی تیم ملی والیبال چین گفت: من مربی باتجربه‌ای هستم و اینکه می‌توانم خودم را با شرایط سازگار کنم نشان از این تجربه است.

به گزارش قدس آنلاین، رائول لوزانو پس از پیروزی سه بر صفر تیم ملی چین برابر کره جنوبی و صعود به مسابقه‌های قهرمانی جهان در سال 2018 درباره بازی امروز اظهار کرد: در ابتدا باید به بازیکنانم این پیروزی را تبریک بگویم. تیم ملی کره جنوبی در مسابقه‌های قهرمانی آسیا عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و توانست در مرحله یک چهارم نهایی ما را شکست دهد به همین خاطر برای این بازی تدارک ویژه‌ای چیده بودیم  تا بتوانیم کره را شکست دهیم که خوشبختانه این امر محقق شد. کره جنوبی می‌توانست جواز صعود به قهرمانی جهان را نیز بگیرد و در این بازی پیروز شود.

لوزانو در ادامه صحبت‌هایش افزود: ما در دریافت و سرویس عملکرد بسیار خوبی داشتیم و این رمز پیروزی در بازی برابر کره جنوبی بود. تیم کره هم  سرویسهای خوب و کارآمدی را زد اما عملکرد ضعیف‌شان در دریافت باعث شد نتوانند ما را شکست دهند. بازی امروز همانند شطرنج بود و گاهی حریف از ما پیش می‌افتاد و گاهی امتیازات به نفع ما پیش می‌رفت.

سرمربی تیم ملی چین در پاسخ به این سوال که چگونه با زبان فارسی آشنایی پیدا کرده است و می‌تواند سوالات خبرنگاران را به زبان فارسی تشخیص دهد پاسخ داد: قبل از اینکه به این سوال پاسخ دهم، باید بگویم که تماشاگران ایرانی همواره ازمن حمایت کردند و در طول بازی به من روحیه دادند. هر گاه که من پا به زمین گذاشتم آن‌ها با تشویق‌هایشان به من انرژی دادند و امروز که جواز حضور در مسابقه‌های قهرمانی جهان را کسب کردیم، بخشی از آن را مدیون ایرانی‌ها هستیم.

او ادامه داد: باید نسبت به گروه‌بندی رقابت‌های انتخابی قهرمانی جهان به کنفدراسیون والیبال آسیا اعتراض کرد زیرا در گروه A تنها تیم‌های ژاپن و استرالیا مدعی صعود بودند و بقیه تیم‌ها حرفی برای گفتن نداشتند اما در گروه B تیم‌های قدرتمندی مثل ایران، چین، کره جنوبی و قزاقستان حضور داشتند و دو تیم عنوان دوم و سوم آسیا را در مسابقه‌های اخیر کسب کرده بودند و این به نظرم دور از انصاف است.

لوزانو در پاسخ به سوالی در مورد دانستن زبان فارسی نیز گفت: این نشان از سازش‌پذیری من است. من مربی باتجربه‌ای هستم و در کشورهای مختلفی از جمله لهستان، آلمان، اسپانیا و ژاپن بوده‌ام. حتی امروز که سرمربی تیم ملی چین هستم و تفاوت فرهنگی زیادی بین دو کشور وجود دارد خود را سازگار کرده‌ام و همین تجربه باعث شده است که گاهی حرف‌های خبرنگاران را درک کنم.

لوزانو در مورد هدف‌گذاری تیم ملی چین در مسابقه‌های قهرمانی جهان و اینکه تا چه مرحله‌ای می‌توانند پیش بروند پاسخ داد: والیبال چین در سال اخیر پیشرفت خوبی داشته است. زمانی که من با فدراسیون والیبال چین قرارداد بستم، ترکیب این تیم آماده شده بود و زمانی نداشتم تا بازیکنان چینی را مورد بررسی قرار دهم. فدراسیون والیبال چین نام 20 نفر را به من داده بود و من باید از این تعداد نفراتی را انتخاب می‌کردم. در لیگ چین هم کلا سه تیم را می‌شناسم.

او ادامه داد: بازیکنان چینی در سطح خوبی هستند و ممکن است برای مسابقه‌های پیش رو جوانان دیگری نیز دعوت شوند اما ترکیب اصلی ما در قهرمانی جهان همین بازیکنان هستند.

سرمربی چین در پایان گفت: در مورد پیش‌بینی نتایج نمی‌توانم بگویم که تا کجا و چه مرحله‌ای می‌توانیم پیش برویم. من 4 ماه است که با چینی‌ها قرارداد بسته‌ام و هدف‌گذاری‌ها نشان می‌دهد که چقدر پتانسیل داریم. هم‌اکنون ما تیم 20 رنکینگ جهانی هستیم و اگر جزو 10 تیم برتر جهان شویم برایم خوشحال کننده و رضایت‌بخش است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.