یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۳

استاندار گیلان مطرح کرد؛

رسیدگی به حقوق خانوارهای پشت سد آیت الله بهجت در گیلان

استاندار گیلان-پرداخت حقوق- سد بهجت

رشت - استاندار گیلان به مدیرعامل آب منطقه ای دستور داد که مطالبات خانوارهای پشت سد آیت الله بهجت در اسرع وقت پرداخت شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری گیلان، محمدعلی نجفی در نشست رسیدگی مشکلات خانوارهای پشت سد آیت الله بهجت شهرستان رودبار گفت: آب منطقه‌ای کلیه‌ حقوق قانونی خانوارهای مستقر در پشت سد و مطالبات بجامانده خانوارهای داخل مخزن را در نامه‌ای که از سوی فرماندار رودبار با تایید دادگستری شهرستان معرفی می‌شوند، پرداخت کند.

وی همچنین بر لزوم رسیدگی به مشکلات سرمایه‌گذاران تأکید و اضافه کرد: آب منطقه‌ای استان در روند رسیدگی به امور سرمایه‌گذاران و تسریع در اقدامات آنان اهتمام ویژه داشته باشد.

استاندار گیلان بر ضرورت ایجاد مراکز خدماتی و رفاهی در مسیر آزاد راه قزوین - رشت تأکید کرد و گفت : به ساخت مرکز خدمات رفاهی مناسب در محدوده گیلان نیاز داریم .

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذار نباید در دستگاه‌های اجرایی معطل بماند، افزود : باید با احترامی که به سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی گذاشته می‌شود، در روند سرمایه‌گذاری کمال همکاری را با آنان داشته باشیم.

سد آیت الله بهجت، بر روی رودخانه زیلکی احداث و با هدف تامین آب شرب شهرهای مرکزی و شرق نزدیک گیلان واقع در شهرهای رشت، خشکبیجار، کوچصفهان، خمام، لشت نشاء، سنگر، آستانه اشرفیه، کیاشهر، لاهیجان، سیاهکل، لنگرود، کومله، شلمان، بندرانزلی و همچنین ۲۲۰ روستا ساخته شده است.

سد مخزنی آیت الله بهجت ، نخستین سد پس از پیروزی انقلاب اسلامی است که در استان گیلان به بهره برداری رسیده و برای تامین آب شرب دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ظرفیت دارد.

این سد، اواخر دی ماه سال ۱۳۹۳ با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری افتتاح شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.