چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱

فرصت خدمتگزاری به زائران امام رضا(ع) را قدر بدانیم

بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس

مشهد- قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: بایستی قدر فرصت بی نظیر خدمت به مردم و زائران بارگاه منور رضوی را بدانیم و با ایجاد فضای امن و آرام برای زائران در راستای توسعه فرهنگ زیارت گام برداریم.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از آستان نیوز، سید مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل حراست آستان قدس رضوی ضمن گرامیداشت ۲۳ ذی القعده روز زیارتی مخصوص حضرت ثامن الحجج(ع) و سالگرد پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه، تصریح کرد: تولیت معزز آستان قدس رضوی با توجه به منشور هفتگانه رهبر معظم انقلاب، تغییراتی را در سیاست‌های کلان آستان قدس رضوی به وجود آوردند که خدمت شایسته و درخور شان به زائران امام رضا(ع) از محوری ترین این رویکردهاست.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های سیدرضا اصغری مدیرکل سابق حراست آستان قدس رضوی، تصریح کرد: سنگرها در نظام اسلامی جایگاه خدمت رسانی به مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب است و اگر در هنگام تصدی مسئولیت خود را سرباز نظام جمهوری اسلامی بدانیم و گره گشایی و نوکری مردم را کنیم، برنده خواهیم بود.

وی گفت:‌ حساسیت جایگاه و نگاه مردم ولایتمدار ایران اسلامی به دستگاه منتسب به امام رضا(ع) اهمیت مسئولیت های این سازمان مقدس و موقوفاتی را دوچندان کرده است

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی بیان داشت:‌ امروز در برهه ای حساس و تاریخ ساز از دوران جمهوری اسلامی قرار داریم که از یکسو انقلاب اسلامی وارد دهه چهارم حیات خود می شود و از سوی دیگر توقعات و مطالبات به حق مردم وجود دارد که به فرموده امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری ولی نعمتان ما هستند.

وی گفت: همه ما مدیون رشادت ها و جانفشانی های خانواده های معظم شهدا و ایثارگران هستیم و اگر امروز فرهنگ ایثار و شهادت در افرادی مانند شهید محسن حججی زنده و پابرجاست به خاطر صبر و استقامت آن بزرگواران است.

بختیاری با اشاره به اقدامات و تحرکات دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی بیان داشت: استکبار جهانی و عمال منطقه ای شان درصدد هستند تا به امنیت و اقتدار کشور عزیزمان ضربه بزنند و هوشیاری، بصیرت و ولایتمداری ما قطعا نقشه های شوم آنان را خنثی خواهد کرد.

وی گفت:‌ بایستی ایجاد بستر و فضای امن و آرام برای ارائه خدمات شایسته و درخورشان به زائران امام رئوف(ع) که از تاکیدات مقام معظم رهبری در منشور ۷ گانه و موارد مورد تاکید تولیت محترم است از اهم برنامه های پیش روی اداره کل حراست در دوره جدید باشد.

وی افزود: تعامل سازنده و اثربخش با نهادهای امنیتی و انتظامی کشور، اولویت دادن به تدابیر پیشگیرانه در برابر بروز تخلف، اصلاح فرآیندها و قوانین غیر ضروری، ارائه مشاوره به موقع و موثر به مدیران عالی، معاونین و کارکنان، احترام به کرامت انسانی و گفتگوی بی واسطه با مردم و مراجعان از مواردی است که بابد با جدیت دنبال شود.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های سیدرضا اصغری، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، جعفر صباغیان را به عنوان مدیرکل حراست آستان قدس رضوی معرفی کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.