چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰

در دیدار سرلشکر باقری با وزیر دفاع ترکیه صورت گرفت

تهیه پیش‌نویس همکاری‌های دانشگاهی در حوزه دفاعی بین ایران و ترکیه

سرلشکر باقری

پیش‌نویس همکاری‌های دانشگاهی و پژوهشی در دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران و وزیر دفاع ترکیه تهیه شد.

به گزارش قدس آنلاین،سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که در رآس هیئتی به آنکارا سفر کرده، پیش از ظهر امروز با نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه دیدار و بر گسترش همکاری‌های دفاعی با کشور ترکیه تاکید کرد.

وی با اشاره به پیوندهای عمیق فرهنگی، تاریخی و ژئوپلتیکی دو کشور، گفت: مرزهای ایران و ترکیه طی۴۰۰ سال گذشته همواره مرزهای دوستی بوده و امیدوارم این سفر علاوه بر افزایش همکاری‌های دوجانبه، نقطه عطفی در گسترش همکاری‌های دفاعی طرفین باشد. 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان، تاکید کرد: پایبندی به دو اصل احترام بر تمامیت ارضی و حاکمیت کشورها و  عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر می‌تواند تعیین کننده امنیت، صلح و ثبات برای همه کشورهای منطقه باشد.

نورالدین جانیکلی وزیر دفاع ترکیه  هم با تاکید بر عزم راسخ آنکارا برای جلوگیری از ورود بیگانگان به منطقه و ابراز خرسندی از این سفر، گفت: حضور هیئت نظامی ایران در چنین سطح عالی می‌تواند به توسعه روابط و همکاری‌های مشترک دو کشور کمک کند.

در این دیدار  مقرر شد، پیش‌نویس سند تفاهم نامه همکاری‌های پژوهشی - دانشگاهی در صنعت دفاعی  تهیه و برای امضای وزرای ذیربط دو کشور در دوره پیش رو آماده شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران عصر امروز قرار است با هاکان فیدان رئیس سازمان اطلاعات (میت) و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفت‌وگو کند.

هیئت نظامی ایران به سرپرستی سرلشکر باقری امشب عازم استانبول خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.