شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۰

در صحن علنی مجلس

رحمانی‌فضلی: مبنای انتخابم برای وزارت کشور توسعه‌محوری است

رحمانی فضلی

وزیر پیشنهادی کشور گفت: مبنای انتخاب اینجانب برای وزارت کشور توسعه‌محوری بوده است.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر پیشنهادی کشور در دفاع از برنامه پیشنهادی خود در صحن علنی مجلس، با اشاره به حضور خود در کمیسیون‌های مجلس و مشکلات مطرح شده در این جلسه‌ها، گفت: همه این مسائل دلسوزانه و برای اجرای قانون بود. خوشحالم که بگویم بنده به عنوان کسی که تجربه دوره نمایندگی داشته‌ام و تجربه معاونت پارلمانی در صداوسیما و شورای عالی امنیت ملی در خدمت نمانیدگان بودم و همچنین تجربه دو دور رای اعتماد از مجلس را دارم، کاملا فضای مجلس و نمایندگان عزیز را می‌شناسم و به آنها حق می‌دهم که موضوعات منطقه‌ای و ناحیه‌ای مربوط به مردم را پیگیر باشند.

وی افزود:‌ خدا را به خاطر داشتن این انقلاب و چنین رهبری شکر می‌کنیم. از رئیس‌جمهور محترم که لطفشان شامل حال بنده شد و به مجلس معرفی کردند نیز تشکر می‌کنم.

رحمانی‌فضلی ادامه داد: وزارت کشور با توجه به ابعاد مختلف آن و موضوعات متنوعی که در حوزه خود دارد، می‌تواند در اقتدار و تامین منافع و امنیت ملی نقش بزرگی داشته باشد. وزارت کشور به عنوان یک وزارت حاکمیتی می‌تواند در جهت تامین امنیت ملی و رضایت عمومی مردم موثر باشد. سیاست خارجی دنباله سیاست داخلی است و ناگسستنی است.

وزیر کشور تصرح کرد:‌ یک کشور منسجم و توسعه یافته پشتوانه قوی برای سیاست خارجی است، ضمن اینکه مبنای رئیس‌جمهور برای انتخاب بنده توسعه محوری بوده و هم در دوره قبل و هم در این دوره بر این مسئله تاکید داشته‌اند و موضوع توسعه یک موضوع توسعه همه جانبه پایدار است.

منبع: خبرگزاری تسنیم