پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه:

بیمارستان اکباتان همدان نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار است

حاجی بابایی

همدان- رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با اشاره به اینکه بیمارستان اکباتان همدان نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث و تجهیز است گفت: احداث و تجهیز پردیس سینمایی همدان ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا حاجی بابایی ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی اصلاح و بازسازی ورودی شهر همدان از سمت جاده ملایر اظهار داشت: باید برای کلان‌شهر همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران الزاماتی در نظر گرفته شود که محور اصلی در اجرای طرح‌ها شهر همدان است.

وی با اشاره به اینکه جاده تهران- همدان یکی از بدترین و نامناسب‌ترین جاده است، افزود: با گذر از اتوبان و ورود به جاده همدان این مسیر درخور شأن شهر تاریخی ما نیست.

حاجی بابایی با بیان اینکه باید به سمت تأمین اعتبار برای به سازی سه ورودی شهر همدان حرکت کنیم، عنوان کرد: عملیات عریض سازی و تأمین روشنایی جاده سد همدان باید انجام شود تا ورودی‌های کلان‌شهر همدان زیبا و درخورشان این شهر باشند.

 رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با تأکید بر اینکه باید برای ورودی‌های شهر همدان پیشنهادات و طرح‌هایی در نظر داشته باشیم، تصریح کرد: باید بدانیم که در جاده ملایر چه اقدامات اقتصادی رونق داشته و انجام می‌شود.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه ۲۲ طرح ملی همدان متوقف و یا حذف شده بودند در حال دریافت ردیف ملی هستند، بیان کرد: ۲ پتروشیمی، موزه هنرهای معاصر، موزه قدیمی غرب کشور و پردیس سینمایی از جمله این طرح‌ها هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مراحل کلان‌شهر شدن همدان تأمین امتیاز آب، برق و گاز ۲ هزار خانوار در سطح استان است، اظهار داشت: در سراسر همدان باید این امتیازها وجود داشته باشد تا مردم مجبور نشوند به دلیل این مشکلات به نمایندگان و دیگر مسئولان مراجعه کنند.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با تأکید بر اینکه برای اجرای طرح‌های ملی در استان همدان هیچ مدیر وجود ندارد که مانع اجرای طرحی شود، تصریح کرد: هم‌افزایی، هماهنگی و وحدت مطلوبی برای اجرای طرح‌ها در بین مدیران و مسئولان استانی وجود دارد.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه امروز سرعت اجرای طرح‌ها در استان همدان بسیار بالا است، تأکید کرد: برای اجرای پروژه‌های همدان در سطح ملی و استانی هیچ مانعی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بازسازی بیمارستان اکباتان پروژه کوچکی نیست، اظهار داشت: این بیمارستان نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث و تجهیز است.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه با تأکید بر اینکه احداث و تجهیز پردیس سینمایی همدان ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، بیان کرد: بخش خصوصی برای تکمیل این پروژه وارد عمل شده است.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه مدتی در حق همدان ظلم شد، گفت: اجرای کنارگذر شرقی و غربی همدان در سال ۸۷ مصوب شده بود اما با مقداری کم‌توجهی و یا عدم تخصیص بودجه اقدامی انجام نشده که امروزه اجرای این کنارگذرها باقدرت پیگیری می‌شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.