جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳

استاندار گیلان از مناطق آبگرفته شهرستان های لنگرود و لاهیجان بازدید کرد

17 شهریوراستاندار گیلان-آبگرفتگی معابر-

رشت - استاندار گیلان پیش از ظهر جمعه با حضور در شهرستان های لنگرود و لاهیجان، از مناطقی که بر اثر بارش شدید باران دچار آبگرفتگی شده بودند، بازدید کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از استانداری گیلان ؛ محمدعلی نجفی با حضور در شهرستان های لنگرود و لاهیجان، ضمن بازدید از مناطقی که بر اثر بارش شدید باران از بامداد امروز، دچار آبگرفتگی شدید شده بودند، در جریان خدمات رسانی به مردم ، رفع مشکلات ناشی از آبگرفتگی و نحوه کمک رسانی به مسافران و شهروندان قرار گرفت.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی گیلان، بیشترین بارندگی های بامداد امروز در استان به ترتیب شامل لاهیجان با ۲۶۴ میلیمتر، چاف لنگرود با ۲۲۲ میلیمتر و رودسر با ۱۷۸ میلیمتر بوده است.

اداره کل هواشناسی گیلان روز گذشته با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که با شمالی شدن جریانات، شرایط برای بارندگی و وزش باد (گاهی شدید) ، کاهش دما ، رعد و برق و احتمال تگرگ فراهم می شود و بر این اساس، آسمان استان طی امروز (جمعه) ابری و مه آلود، بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید) ، رعد و برق، کاهش دما، عصر و شب کاهش ناپایداری خواهد بود.

استاندار گیلان روز گذشته در جلسه شورای برنامه ریزی استان در رشت، تاکید کرد که با توجه به پیش بینی احتمال آبگرفتگی و سیلاب طی روزهای آینده، همه اعضای ستاد مدیریت بحران آماده باش باشند.

مانی علی اصغری رئیس اداره عملیات جمعیت هلال احمر گیلان نیز به ایرنا گفت که در پی بارش شدید باران، به ۱۲۰ خانوار مسافر در لاهیجان امدادرسانی شده و پس از اسکان اضطراری آنها در ورزشگاه اصلی شهرستان ، به این تعداد خانوارها پتو، خرما، نان و آب معدنی داده شده است.

وی اضافه کرد که در پی بارش شدید باران، مسافران شهرستان های رودسر و لنگرود از سوی این جمعیت در مساجد و امام زادگان اسکان یافته اند.

شهرستان های لنگرود و لاهیجان به ترتیب در ۶۰ و ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان قرار دارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.