جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸

حمله به مسلمانان میانمار با حمایت مدافعان حقوق بشر انجام شد

محمدعلی نکونام

شهرکرد- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: حملات به مردم میانمار با حمایت حکومت خودشان و سکوت جهانیان، مجامع بین الملل و مدافعان حقوق بشر انجام شد که واقعا فاجعه است.

به گزارش قدس آنلاین، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به تغییرات در استان‌ها اظهار داشت: تا جایی که ممکن است فضای کاری با تغییرات به‌هم نریزد زیرا که فرصت‌ها محدود است و زمانی برای جابه‌جاییهای گسترده وجود ندارد.

وی افزود: مسئولان باید مراقب باشند افراد تندرو، بدخو و حامیان فتنه در مناصب و پست‌ها قرار نگیرند زیرا که این افراد به نظام ضربه و زمینه اختلاف را فراهم می‌کنند.

خطیب جمعه شهرکرد با بیان اینکه استان‌ها آرامش می‌خواهند، بیان کرد: نمایندگان مجلس نیز باید زمینه وحدت، همدلی، کار و تلاش را فراهم کنند.

نکونام با بیان اینکه مردم واقعا مشکل دارند، خاطرنشان کرد: باید افراد معقول، مدبر و مدیر انتخاب شوند.

وی با تبریک عید غدیر خم گفت: مسئله عید غدیر برای همه بشریت است که البته تعداد زیادی از این مسئله غافل هستند.

خطیب جمعه شهرکرد بیان کرد: در بین مسلمانان و حتی شیعیان نیز هستند کسانی که از این مسئله غافل هستند.

نکونام با بیان اینکه بالاخره بشریت تا چه زمانی می‌تواند در جنگ و خونریزی زندگی کند خاطرنشان کرد: عید غدیر اعظم اعیاد است مانند واقعه عاشورا که اعظم مصائب است، اگر چه به مسئله عاشورا توجه خوبی شده اما عید غدیر مظلوم است و باید به جهانیان معرفی شود.

این مسئول با اشاره به حملات وحشیانه بوداییان به مردم مسلمان میانمار ادامه داد: این حملات با حمایت حکومت خودشان و سکوت جهانیان، مجامع بین الملل و مدافعان حقوق بشر انجام که واقعا فاجعه است.

خطیب جمعه شهرکرد بیان کرد: مجامع بین المللی شعارهای حقوق بشرانه سر می‌دهند اما در برابر این وقایع سکوت کرده و حتی حمایت نیز می‌کنند که باید جهانیان بیدار شوند و در برابر آنها ایستادگی کنند.

نکونام با اشاره به ۱۷ شهریور و سالروز جمعه خونین گفت: در این روز سربازان طاغوت به مبارزان و یاران امام حمله کردند و آنها را به رگبار بستند.

خطیب جمعه شهرکرد با اشاره ضرورت ایستادگی در برابر نظام سلطه بیان کرد: هیچ نقطه مشترکی با نظام سلطه نداریم و هستند کسانی که نظام سلطه را همه دنیا معرفی و مدعی هستند که باید با نظام سلطه رابطه برقرار کنیم تا همه چیز برطرف شود.

منبع:‌تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.