یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۱

فعالیت سه صندوق حمایت از فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی در خراسان‌جنوبی

پروژه های کشاورزی

بیرجند- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: از ۱۲ صندوق حمایت از توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی تشکیل شده در سطح کشور، تعداد سه صندوق با ۱۲۷۴ نفر و ۳۴ صندوق خرد در این استان فعال است.

به گزارش قدس آنلاین، هاشم ولی‌پور مطلق با اشاره به طرح صندوق حمایت از توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی در شهرستان‌ها، اظهار کرد: طی این طرح، در سال ۸۹ و۹۰، دوصندوق و در سال ۹۴، یک صندوق فعالیت داشتند.

وی بیان کرد: از ۱۲ صندوق حمایت از توسعه فعالیت‌های کشاورزی زنان روستایی تشکیل شده در سطح کشور، تعداد سه صندوق با ۱۲۷۴ نفر و ۳۴ صندوق خرد در این استان فعال است.

ولی‌پور مطلق ادامه داد: در راستای تأسیس و راه‌اندازی صندوق شهرستانی زنان در سایر شهرستان‌ها، طرح توانمندسازی دختران و زنان روستایی و عشایری با تأکید برحمایت از صندوق‌های اعتبارات خرد با اعتبار ۱۹میلیارد ریال در کارگروه بانوان استانداری و شورای برنامه‌ریزی استان مطرح و مصوب شد تا از محل تبصره سه بند ۹ ماده ۳۱ احکام دائمی برنامه توسعه کشور مصوب ۱۰ بهمن ماه سال گذشته، ۵۰ درصد از سهم دولت تأمین شود.

وی اظهار کرد: ۵۰ درصد مابقی سهم دولت با پیگیری و مساعدت دفتر توسعه فعالیت‌های زنان روستایی و با همکاری شرکت مادر تخصصی تأمین خواهد شد.

ولی‌پور مطلق در خصوص طرح‌های سازمان جهادکشاورزی استان در حوزه زنان روستایی، بیان کرد: طرح آموزش زنان روستایی و توسعه اشتغال خانگی دارای ردیف اعتباری مجزا در استان بوده و هرساله میزان آن افزایش می‌یابد که از طریق برگزاری دوره‌های آموزشی ترویجی در قالب کلاس، کارگاه و بازدید با هدف افزایش سطح دانش و مهارت زنان روستایی تحقق پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه اعتبار این طرح در سال جاری، ۳۴۵۰ میلیون ریال است، یادآور شد: همچنین اعتبار این طرح در سال گذشته، ۱۴۰۰ میلیون ریال بوده که طی آن۳۶۳۶ نفر روز آموزش صورت گرفته است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.