سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲

اختصاص اعتبار فرهنگی برای طرح های دریای استان های شمالی

ساحل دریا

ساری- بازرس ویژه وزارت کشور در طرح ساماندهی سواحل گفت: اختصاص اعتبار فرهنگی برای طرح های دریای استان های شمالی در نظر گرفته شده است.

به گزارش قدس آنلاین، یونس نوبخت اظهار کرد: با توجه به گزارش‌های ارائه شده از طرح‌های ساماندهی سواحل دریای خزر و بازدیدهای میدانی نقاط ضعف و قوت شناسایی می‌شود و برای تقویت آن دستورالعمل‌هایی صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان شهریور و اوایل مهرماه طرح ساماندهی سواحل ادامه دارد و مواردی برای سال بعد در نظر گرفته شده که به مسئولان یادآوری شد.

بازرس ویژه وزارت کشور در طرح ساماندهی سواحل، تصریح کرد: طرح ساماندهی سواحل در زمینه های اجرایی و تامین امکانات رفاهی در مازندران تا حدودی رضایت بخش است و البته این امکانات مورد رضایت و شان مردم نیست.

نوبخت یادآور شد: باید تلاش بیشتری برای توسعه طرح‌های ساحل از نظر کمی و هم از نظر کیفی ایجاد شود تا رضایت مردم را به دنبال داشته باشد. برای تقویت برنامه‌های فرهنگی در سواحل باید به بخش خصوصی و هنرمندان توجه ویژه‌ای شده تا از ظرفیت‌های مختلف استفاده شود.

بازرس ویژه وزارت کشور در طرح ساماندهی سواحل گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات، آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها می‌توانند کمک زیادی برای آگاهی رسانی، اطلاع رسانی، آموزش، پیشگیری از مخاطرات دریا و شناسایی نقاط حادثه خیز انجام دهند.

نوبخت اظهار کرد: لازم است که مردم در استفاده از سواحل مواردی را که به آن‌ها توصیه می‌شود برای تامین امنیت جانی و حفظ ارزش‌های اسلامی را جدی بگیرند.

وی با اشاره به اینکه تمام دستگاه‌ها باید برای اجرای مناسب این طرح تمام تمهیدات را در نظر بگیرند، خاطرنشان کرد: ۹ کمیته تخصصی برای همپوشانی، هماهنگی، همفکری و همکاری دستگاه‌ها تشکیل شده است و وزارت کشور اعتباراتی را برای این امر اختصاص داده است.

این مسئول با بیان اینکه اعتبارات ویژه‌ای در زمینه فرهنگی از سوی وزارت کشور برای ۳ استان شمالی در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: اقدامات مناسبی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تقویت برنامه‌های فرهنگی در سواحل درنظر گرفته شده است.

نوبخت افزود: در سال‌های گذشته اعتبارات خوبی در موضوع زیرساخت به شهرداری‌ها تخصیص داده شده است که مسئولان شهری اقداماتی را برای توسعه طرح‌ها، ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی انجام داده‌اند و البته انتظار این است که این اقدامات افزایش پیدا کند.

وی در پایان گفت: مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی برای ۳ استان شمالی در نظر گرفته شده است که سهم مازندران از این میزان مبلغ ۷۵۰ میلیون تومان بوده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.