سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۰

سازمان ملل:

شمار آوارگان مسلمان میانمار به ۳۷۰ هزار نفر رسید

میانمار

سخنگوی دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل در بیانیه ای اعلام کرد که شمار مسلمان میانمار که از این کشور آواره بنگلادش شده اند به ۳۷۰ هزار نفر رسیده است.

به گزارش قدس آنلاین، «لئونارد دویل» سخنگوی دفتر هماهنگی امور انسانی سازمان ملل امروز در بیانیه ای شمار مسلمانان ساکن در ایالت راخین واقع در کشور میانمار که به دلیل خشونت های اخیر آواره بنگلادش شده اند را قریب به ۳۷۰ هزار نفر اعلام کرد.

لازم به ذکر است، انگلیس و سوئد ۱۱ سپتامبر سال جاری میلادی (روز گذشته) درخواست برگزاری نشست رسمی شورای امنیت در روز چهارشنبه ۱۴ سپتامبر به منظور بررسی تحولات کنونی میانمار و اوضاع رقت بار مسلمانان در ایالت راخین واقع در این کشور را مطرح کردند.

گفتنی است، از ۲۵ آگوست سال جاری میلادی نظامیان ارتش میانمار به همراه بودائیان افراطی به بهانه واهی حمله گروهی از مسلمانان ایالت راخین در غرب میانمار به چند پُست بازرسی مرزی، در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر و طرفداران دروغین دموکراسی تعداد زیادی از مسلمانان را به قتل رسانده، منازل و مزارع آن ها را به آتش کشیدند و به این ترتیب تعداد زیادی از این افراد را آواره کشور همسایه یعنی بنگلادش کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر