چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳

مردم باید نسبت به حقوق شهروندی خود آشنایی داشته باشند

حقوق شهروندی

شهرکرد-استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تا زمانی که فرهنگ‌سازی در زمینه حقوق شهروندی صورت نگیرد و مردم نسبت به حقوق شهروندی آشنایی نداشته باشند، حقوق شهروندی تحقق پیدا نمی‌کند.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، قاسم سلیمانی روز چهارشنبه در کارگروه حقوق شهروندی گفت: تا زمانی که فرهنگ‌سازی در زمینه حقوق شهروندی صورت نگیرد و مردم نسبت به حقوق شهروندی آشنایی نداشته باشند، حقوق شهروندی تحقق پیدا نمی‌کند و متاسفانه برخی افراد با حقوق شهروندی آشنا نیستند و نمی‌توانند از حقوق خود دفاع کنند که این افراد باید از وکلای معتمد کمک بگیرند.

وی افزود: رئیس جمهور به عنوان مجری قانون اساسی همواره درصدد اجرای مفاد قانون در جامعه است و دستورات صادر شده از سوی وی باید از سوی تمام دستگاه‌های اجرایی در راستای فرهنگ سازی و اجرای حقوق شهروندی فراهم شود . 

سلیمانی افزود: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در خصوص فراهم کردن بستر لازم در راستای تکریم ارباب رجوع و صیانت از حقوق شهروندی تلاش کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تمامی شهروندان از هر قشری مستحق بهره‌مندی از حقوق شهروندی هستند . 

وی به حوادث غیرمترقبه مانند حادثه پلاسکو اشاره کرد و  افزود: به دلیل وقوع این حوادث جذب اعتبارات با تأخیر مواجه شد ولی برای رعایت مسئله حقوق شهروندی به طور مستمر پیگیر جذب آن بودیم .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.