چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷

۸۰۰ لاشه گوشت قرمز به صورت هفتگی وارد می شود

گوشت قرمز

شهرکرد-رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: میزان تقاضای اتحادیه ها ۴۰۰ تن در روز است اما به صورت هفتگی ۸۰۰ لاشه گوشت قرمز وارد و بین فروشگاه های بزرگ و اتحادیه ها توزیع می شود.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، ذبیح الله غریب ظهر چهارشنبه در پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری گفت: در خصوص تأمین گوشت قرمز استان مجوزاتی اخذ شده و با هماهنگی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان و امور پشتیبانی دام جهاد کشاورزی گوشت به صورت لاشه وارد استان شود.

وی تاکید کرد: اولویت توزیع سهیمه گوشت با اتحادیه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ است و در صورت صلاحدید ۵۰ درصد سهمیه گوشت وارداتی در اختیار اتحادیه قصابان قرار می‌گیرد تا در تمامی نقاط این گوشت توزیع شود.

وی با اشاره به تقاضای اتحادیه و فروشگاه های بزرگ برای گوشت قرمز افزود: میزان تقاضای اتحادیه ها ۴۰۰ تن در روز است که به صورت هفتگی ۸۰۰ لاشه گوشت قرمز وارد و بین فروشگاه های بزرگ و اتحادیه ها توزیع می شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: گوشت آسیای میانه به قیمت هر کیلو ۲۹ هزار تومان و گوشت استرالیا به قیمت هر کیلو ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می رسد.

مدیر کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به بازدید از محل ساخت  کشتارگاه بارده گفت:ساخت این کشتارگاه تا کنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی  داشته و امید است تا دهه فجر سال جاری افتتاح شود.

عبدالمحد نجاتی با اشاره به تعداد دام‌های وردوی و خروجی در استان افزود: ۱۱۸ گاو وارد استان و حدود ۱۰۳۰ گاو از استان خارج و ۱۳۰۰ گوسفند وارد و ۱۲۷۰ گوسفند از استان نیز خارج شده است.

وی با اشاره به دام های ذبح شده در سال جاری گفت: در ۶ ماهه نخست سال جاری  ۸۷ هزار رأس گوسفند، ۳ هزار و ۷۰۰ گوساله و ۳۶ شتر در کشتارگاه‌های استان کشتار شده است.

مدیر کل دامپزشکی در ادامه با اشاره به کیفیت مرغ تولیدی استان تصریح کرد: با توجه به کیفیت بالایی که مرغ چهارمحال و بختیاری دارد مرغ تولیدی ما در استان اصفهان گران‌تر به فروش می‌رسد.

نجاتی با اشاره به فروش مرغ های اصفهان در استان گفت: در صورت آزمایش از مرغ اصفهان و مشاهده عدم رعایت بهداشت در این کالا از ورود مرغ اصفهان به استان جلوگیری می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.