چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲

تولید انبوه ریل ملی در ذوب‌آهن اصفهان آغاز شد

ذوب‌آهن اصفهان

تولید انبوه ریل ملی که نقش مهمی در خودکفایی صنعت ریلی کشور دارد، همزمان با حضور جمعی از فعالان بازار سرمایه در ذوب آهن اصفهان آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن، بر اساس قرارداد فروش ریل بین ذوب آهن اصفهان و راه آهن جمهوری اسلامی، ۴۰ هزار تن ریل U۳۳ تولید می‌شود تا در خط آهن کشور مورد استفاده قرار گیرد.  

همچنین قرارداد جدید برای تحویل ۲۵ تا ۳۰ هزارتن ریل UIC۶۰ (جهت خطوط بسیار پرسرعت) نیز به‌زودی بین ذوب‌آهن اصفهان و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور منعقد می‌شود.  

فعالان بازار سرمایه به منظور آشنایی نزدیک با فعالیت‌ها، دستاوردها و پروژه‌های ذوب آهن اصفهان در این شرکت حضور یافتند و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف خط تولید از جمله کوره بلند شماره ۳، خط تولید ریل ملی در نورد ۶۵۰، فولادسازی، کک سازی و غیره با مسئولان ذوب آهن نیز دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش تسنیم، در سفر محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت به اصفهان که هفتم شهریورماه صورت گرفت وی از عدم خرید ریل ذوب‌آهن توسط راه آهن جمهوری اسلامی انتقاد کرد. وی با بیان اینکه بدهی‌های سنواتی، دلیل عدم خرید ریل ملی ذوب‌آهن توسط راه آهن است، گفت: طی جلسه‌ای با مسئولان راه آهن جمهوری اسلامی، مشکلات بر سر راه فروش ریل ملی به راه آهن را مرتفع می‌کنیم.

شریعتمداری همچنین درباره تولید ریل ملی در کارخانه ذوب آهن گفت: این واحد صنعتی مطابق با استانداردهای روز موفق به تولید ریل ملی شده است، ما اکنون اقدام به واردات ریل از کشورهای مختلف می‌کنیم این در حالی است که با استفاده از ریل ملی می‌توانیم به توسعه فعالیت این واحد بزرگ تولید فولاد کمک کرده و ریل ایرانی نیز در شبکه راه آهن مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.