پنجشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با قدس آنلاین؛

کشتی تجهیزات استراتژیک بندری در چابهار پهلو گرفت

کشتی کانتینری

زاهدان- مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود دومین محموله تجهیزات خریداری شده شامل ۱۳ دستگاه تجهیزات استراتژیک بندری به بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، بهروز آقایی اظهار داشت : تجهیزات وارد شده کنونی که شامل ۱۳ دستگاه انواع تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری با ۲۹ دستگاه کانتینر ۴۰ فوتی شامل ۴ دستگاه ریچ استاکر ، ۸ دستگاه امتی استاکر و یک دستگاه لیفتراک ۲۰ تنی بوده که نقش اساسی و مکمل را در عملیات بندری ایفا می نماید.

وی افزود: استفاده از زیرساختهای کلان ایجاد شده بندری در فاز اول طرح و توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در جذب بار و کالا و تسریع در فرآیند های تخلیه و بارگیری را میسر خواهد ساخت.

آقایی افزود : با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری و دولت محترم به توسعه سواحل مکران و بندر چابهار بعنوان محرک توسعه محور شرق و استانهای جنوب شرق کشور امروز با پیگیری سازمان بنادر و دریانوردی و تامین پارت دوم محموله تجهیزات تخلیه و بارگیری به ارزش ۴ میلیون یورو گام اساسی دیگری در مسیر بهره برداری هر چه سریعتر از این طرح ملی برداشته شده و امکان ارائه خدمات مناسب به صاحبان کالا و خطوط کشتیزانی فراهم گردیده است.

وی خاطر نشان کرد:ورود این تجهیزات تسریع در فرآیندهای تخلیه و بارگیری در بندر چابهار را در پی خواهد داشت.

وی توسعه بندر چابهار را نیاز مبرم منطقه و کشور دانست و گفت : افتتاح فاز اول طرح و توسعه بندر شهید بهشتی و بهره گیری از تجهیزات مدرن امروزی علاوه بر بهبود کیفیت فرآیند های تخلیه و بارگیری افزایش رضایت صاحبان کالا، تجار و خطوط کشتیرانی را در پی خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.