جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹

امام جمعه موقت زاهدان:

مدعیان حقوق بشر در برابر نسل کشی میانمار سکوت پیشه کرده اند

خطبه های نماز جمعه زاهدان

زاهدان-امام جمعه موقت زاهدان گفت: امروز متاسفانه در شرایطی که مسلمانان میانمار را به بدترین شکل می‌کشند، اکثر مدعیان حقوق بشر در نقاط مختلف دنیا سکوت پیشه کرده اند و در برابر این جنایات وحشیانه هیچ عکس العملی نشان نمی‌دهد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان اظهار داشت: کشتار وحشیانه مسلمانان میانمار نسل ‌کشی کم نظیر است که استکبار جهانی در پشت پرده این جنایات قرار گرفته است.

امام جمعه موقت زاهدان با تاکید بر اینکه متاسفانه امروز در شرایطی که مسلمانان مظلوم میانمار را به بدترین شکل می‌کشند و در گورهای دسته جمعی دفن می‌کنند و بسیاری از اجساد را در دریا و رودخانه‌ها می‌ریزند اذعان داشت: اکثر مدعیان حقوق بشر در نقاط مختلف دنیا در برابر این جنایات وحشیانه سکوت اختیار کرده اند.

وی ادامه داد: سازمان‌هایی که در قبال حقوق حیوانات موضع‌گیری گسترده دارند و مدعی حقوق بشر هستند، در دفاع از حقوق مظلومان میانمار هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند و رسانه‌های غربی نیز در قبال این جنایات گسترده استراتژی سکوت و سانسور را انتخاب کرده‌اند.

حمیدی عنوان کرد: در چنین شرایطی همه ما وظیفه داریم فریاد مظلومیت مسلمانان مظلوم میانمار را به گوش جهانیان برسانیم و انتظار می‌رود کشورهای اسلامی موضعی جدی در قبال جنایات میانمار اتخاذ کنند.

امام جمعه موقت زاهدان تاکید کرد: اگر همه کشورهای اسلامی متحد شوند، هرگز استکبار جهانی نمی‌تواند نسبت به مسلمانان و دیگر مردم مظلوم کوچکترین جسارتی داشته باشند. ماه محرم نزدیک است و یکی از درس‌های این ماه پربرکت و عزیز حمایت از مظلومان است و امروز مسلمانان میانمار نمونه‌ای واقعی از مظلومیت هستند.

وی خاطرنشان کرد: جلسات عزای امام حسین(ع) نشان از مظلومیت ایشان و اهل بیت(ع) پیامبر است؛ ظلم و ستمی که در واقعه عاشورا به امام حسین(ع) و فرزندان پیغمبر وارد شد بعد ۱۴۰۰ سال هنوز داغ است و این وظیفه مسلمانان است که این ظلم و ستم را به گوش جهانیان برسانند.

حمیدی با اشاره به اینکه فرهنگ واقعه کربلا و بصیرت و نهضت امام حسین(ع) امروز تاثیر گسترده‌ای در منطقه و کشورهای اسلامی گذاشته، افزود: اگر ما به این فرهنگ تکیه کنیم، همواره مقابل دشمنان پیروز خواهیم بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.