جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۷

امام جمعه موقت یزد:

انتخاب مدیران براساس معیارهای اسلامی باشد/لزوم مشورت با ائمه جمعه

حجت الاسلام سید محمدجواد آیت اللهی

یزد ـ امام جمعه موقت یزد گفت: انتخاب مدیران اجرایی باید بر اساس معیارهای انقلابی و اسلامی و دیدگاه‌های آنها دلسوزانه باشد.

به گزارش قدس آنلاین، حجت الاسلام سید محمدجواد آیت‌اللهی در خطبه‌های امروز نمازجمعه یزد با اشاره به اینکه از چندی پیش تغییرات دولت دوازدهم آغاز شده و دامنه این تغییرات به استان‌ها نیز کشیده شده است، اظهار داشت: انتخاب مدیران استان‌ها توسط مسئولان باید بر اساس معیارهای مشخص باشد.

وی عنوان کرد: یکی از ملاک‌های اصلی برای انتخاب مدیران اجرایی باید داشتن تفکر و روحیه انقلابی و پای‌بندی آنها به ارزش‌ها باشد.

آیت‌اللهی تاکید کرد: مسئولان ارشد نظام دقت کنند که مدیران اجرایی از نظر اعتقادی و ارزشی در جایگاه خوبی قرار داشته و دارای روحیه ایثار و فداکاری باشند نه اینکه مانند برخی مدیران، تنها به دنبال پست و مقام و جایگاه باشند.

امام جمعه موقت یزد ادامه داد: مسئولان و کارگزاران نظام باید بدون وابستگی های سیاسی و با پای‌بندی کامل به ارزش‌های انقلابی و اسلامی به مردم خدمت کنند و خدمتگزاری و کسب رضای خداوند متعال را ملاک عمل خود قرار دهند و ارزش‌ها را قربانی نکنند.

وی تصریح کرد: شایسته است قبل از هر انتخابی در استان‌ها، با ائمه جمعه و اقشار مختلف جامعه در گزینش مشورت شود و این نکته‌ای است که باید مدنظر مسئولان ارشد نظام قرار گیرد.

آیت‌اللهی اظهار امیدواری کرد: با انتخاب مدیران شایسته بتوانیم ضمن حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و اجرای کامل اسلام ناب محمدی (ص)، در مسیر توسعه و پیشرفت استان و کشور قدم برداریم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حوادث دلخراش میانمار و کشتار مسلمانان بی‌گناه و بی‌دفاع تصرحی کرد: امت اسلامی باید بر اساس وظیفه‌ای که دین برای آنها مشخص کرده، به یاری یکدیگر بپردازند.

آیت‌اللهی خاطرنشان کرد: لازم است از هر ظرفیتی که در کشور موجود است برای ابراز همدردی و حمایت از مردم مظلوم و ستمدیده میانمار استفاده کنیم.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.