چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۰

نامه ۱۶۰ نماینده دموکرات آمریکا به ترامپ درباره لزوم باقی‌ماندن در برجام

ترامپ و ایران

۱۶۰ نماینده دموکرات آمریکایی طی نامه‌ای از رئیس جمهور این کشور خواستند در برجام باقی بماند.

به گزارش قدس آنلاین، ۱۶۰ عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا طی نامه‌ای به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده از وی خواستند تا به توافق هسته‌ای ایران پایبند باشد و از آن خارج نشود.

به نوشته وبگاه «جوییش تلگرافیک» در این نامه آمده است: «برخی از ما رای مثبت و برخی رای منفی به توافق هسته‌ای ایران دادیم. با این حال، ما در این عقیده که اجرای کامل این توافق، اهرم فشار بیشتری برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای تسلیحاتی بالقوه ایران فراهم کرده و فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران را کاهش می‌دهد، متحد هستیم.

برجام، توافقی ناقص است اما برای پرداختن به تمهیدات مساله‌برانگیز از جمله بندهای پایان‌دهنده به محدودیت‌های هسته‌ای ایران ، نیاز است تا ما با شرکای بین‌المللی خود در یک جایگاه بایستیم.»

ترامپ اگر تا ۱۱ روز دیگر پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را اعلام نکند و بررسی این مسئله را به کنگره بفرستد، قانونگذاران آمریکایی ۶۰ روز فرصت خواهند داشت که درباره بازگرداندن تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران تصمیم بگیرند.

وبگاه «المانیتور» نیز پیشتر نوشته بود طرح «اینارا» (INARA) که از سوی سناتور «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا تدوین شده، به کنگره اجازه می‌دهد تمام یا برخی از ۴ بسته تحریمی هسته‌ای اصلی را علیه ایران بازگرداند و دلیل کافی به تهران برای خروج از توافق ارائه کند.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.