پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۲

در گفت و گو با آیت الله مهمان نواز مطرح شد؛

بیکاری و رکود در بازار مهمترین مشکلات خراسان شمالی است

نماینده مردم خراسانش مالی در مجلس خبرگان رهبری

بجنورد-نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری گفت: مهمترین مشکلات امروز استان خراسان شمالی را می توان در چند بخش بیان کرد که یکی از این مشکلات، مشکل بیکاری جوانان شهر و روستا در این استان است که واقعا دیدن این قشر زیاد جوانان تحصیل کرده جویای کار در استان که تقریباً همه روزه با تعدادی از آنان مواجه هستیم دل انسان را بدرد می آورد و استان را ناراحت می کند.

قدس آنلاین- گروه استان ها، سمانه محمدزاده ثانی: آیت الله مهمانواز در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار کرد:  معضل بیکاری در استان بسیار زیاد است و این معضل سرمنشاء معضلات دیگر اجتماعی همچون اعتیاد- بیکاری- طلاق و سرقت و دیگر معضلات می شود که باید مسئولان فکری اساسی برای این مشکل بکنند.

وی افزود: مشکل دیگر استان که شاید در کل کشور باشد مشکل رکود در بازار و اقتصاد است و این رکود نیز خود یکی از علتهای بیکاری در جامعه است.

وی تعطیلی بسیاری از کارخانجات و کارگاه های تولیدی، خشکسالی و عدم استفاده مناسب از سیستم های آبیاری نوین در حوزه کشاورزی و باغداری را از دیگر مشکلات این استان عنوان کرد و گفت:  امیدواریم مسئولان توجه بیشتری به این مشکلات داشته باشند هر چند تلاشها و فعالیتهای مسئولان قابل تقدیر است.

وی با اشاره به نیازهای فرهنگی استان نیز گفت: نیازهای فرهنگی استان متنوع است نیازها در حوزه فرهنگ دین و اسلامی و انقلابی و ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی در روحیه بسیجی – ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی از جمله مسائلی است که باید به آن توجه بیشتری به عمل آید.

آیت الله مهمانواز اظهار کرد: نهادهای فرهنگی استان- حوزه های علمیه- دانشگاه ها باید برای ترویج فرهنگ غنی اسلام یک جهاد فرهنگی را در دستور کار خود قرار دهند و به نیازهای فرهنگی اقشار مختلف جامعه پاسخگو باشند.

نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری گفت: برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی در استان برکات بسیار فراوان و زیادی است که این برکات مرهون امام راحل و مقام معظم رهبری و دلتمردان مخلص است.

آیت الله مهمانواز با بیان اینکه امروز در حوزه های مختلف آبرسانی- برق رسانی- گازرسانی- راه – دانشگاه ها و حوزه های علمیه –صنعت و کشاورزی نظام برکات زیادی را برای استان داشته و دارد افزود:  خدمات امروز با نظام گذشته اصلا قابل قیاس نیست امروز تا حدود زیادی محرومیت از چهره مناطق مختلف استان که قبل از انقلاب شاهد بودیم زدوده شده و از بین رفته است عملکرد دولت هم انصافاکارهای بسیار خوبی انجام شده است همه باید دولت را در جهت خدمت به مردم کمک و یاری کنیم که این خواسته مقام معظم رهبری نیز هست

وی بهترین راه برون رفت از مشکلات در استان را اخلاص در عمل و هماهنگی و همدلی بین مسئولان استان و ایجاد وحدت و انسجام در جامعه عنوان کرد و گفت: با این عمل می توان به مشکلات غلبه کرد دولتمردان و مسئولان محترم هم باید از نظرات قشرهای مختلف و طیف های مختلف و و نقدهایمنصفانه استفاده و از آن استقبال کنند و فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری و توجه ویژه به اقتصاد مقاومتی را سرلوحه خود قرار دهند.

وی به سفر مقام معظم رهبری به استان نیز گفت:  سفر مقام معظم رهبری به استان یک سفر تاریخی و پرمعنویت و همراه با برکات فراوان بود که برکات سفر مقام معظم رهبری به استان را می توان همچون چشمه ای جوشان دانست که هنوز هم در حال جوشش و برکات آن در حال نزول به استان است.

آیت الله مهمان نواز اظهار کرد:  اگر این سفر انجام نمی شد و این اعتبارات سفر اختصاص پیدا نمی کرد شاید تا سالهای طولانی هم نمی توانستیم به این جایگاه در حوزه های مختلف فرهنگی- اقتصادی- اجتماعی برسیم مقام معظم رهبری در این سفر در یکی از فرمایششان فرمودند که استان خراسان شمالی باید جزو ده استان برتر کشور باشد یا می تواند باشد لذا این نکته بسیار مهمی بود که رهبر معظم انقلاب با توجه به شناختی که از استان داشتند فرمودند لذا مسولان باید تلاش جهادی را برای تحقق این فرمایش معظم له داشته باشند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: قطعا منویات مقام معظم رهبری سرلوحه کار مدیران قرار گرفته و اگر با اخلاص و اعتقاد راسخ به منویات رهبری عمل شود و سرلوحه قرار گیرد و قطعا همه مشکلان مرتفع خواهد شد.

آیت الله مهمانواز ادامه داد: البته هنوز تا تحقق کامل فرمایشات مقام معظم رهبری برای رونق کشاورزی و رفتن به بحث کشاورزی صمنعتی فاصله زیادی داریم البته کارهای انجام گرفته ولی بسیار کم است با توجه به اینکه استان ما استان کشاورزی است امیدواریم با تلاش و همت مضاعف مسئولان فرمایشات مقام معظم رهبری محقق شود.

وی همچنین در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص سبک زندگی اسلامی نیز گفت: تا آنجا که اطلاع دارم در خصوص سبک زندگی اسلامی کارهای بسیار خوبی و تحقیقات ارزشمندی در حوزه های علمیه و دانشگاه ها توسط نخبگان و استید صورت گرفته دبیرخانه سبک زندگی اسلامی در استان راه اندازی شده و همایش ها و سمینارهای مختلفی برگزار شده و در آینده نیز برگزار خواهد شد و تالیفاتی نیز در این زمینه صورت گرفته که امیدواریم این تلاش ها و کارهای انجام شده تاثیر خوبی در فرهنگ سازی سبک زندگی اسلامی در جامعه داشته باشد.

وی اظهار کرد:  امروز شاید یکی از نیازهای اساسی جامعه ما برای رفع مشکلات مختلف کشور ارتباط هر چه بیشتر بین نخبگان کشور در حوزه های علمیه و دانشگاه هاست که این موضوع نیز در فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار روحانیون مطرح ومورد توجه قرار گرفت لذا نشست هایی به مناسبت های مختلف بین اساتید و طلاب حوزه های علمیه و اساتید و دانشجویان برگزار شده و امیدواریم ضمن عمل به توصیه ها و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری این ارتباط بیشتر و بیشتر شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.