چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹

ورود کشتی حامل تجهیزات طرح توسعه بندر شهید بهشتی به بندر چابهار

ورود کشتی حامل بخش سوم تجهیزات طرح توسعه بندر شهید بهشتی به بندر چابهار

زاهدان- مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان از ورود سومین محموله تجهیزات خریداری شده فاز ۱ طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین، بهروز آقاییدر تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت : با توجه به نگاه ویژه مقام معظم رهبری و دولت محترم به سواحل مکران و چشم انداز طرح توسعه بندر چابهار؛ در پی لغو تحریم ها و در سایه فرصت بوجود آمده در دوران پسا برجام ، تاکنون سه بخش از تجهیزات پیشرفته بندری خریداری شده و وارد بندر چابهار گردیده است.

وی افزود: نخستین بخش از این تجهیزات شامل ۹ دستگاه جرثقیل ساحلی و محوطه ای بهمن ماه سال گذشته وارد بندر گردید و دومین محموله شامل ۱۳ دستگاه انواع تجهیزات تخلیه و بارگیری ریچ استاکر ، امتی استاکر و لیفتراک در اواخر شهریور ماه سال جاری به بندر وارد، مونتاژ و آماده بهره برداری می باشد. کشتی حامل بخش سوم این تجهیزات که شامل ۲۵ دستگاه کانتینر قطعات ۲ دستگاه مکنده غلات می باشد، امروز در بندر چابهار پهلو گرفته و فرآیند تخلیه و بارگیری کشتی مذکور در حال انجام می باشد.

آقایی خاطرنشان ساخت: با بهره برداری از فاز ۱ طرح توسعه بندر شهید بهشتی، ظرفیت تخلیه و بارگیری از ۲.۵ مییلیون تن به ۸.۵ میلیون تن افزایش و با نصب و راه اندازی این تجهیزات، توسعه و توان عملیاتی بندر چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی ایران افزایش چشمگیر یافته و امکان پهلودهی و تخلیه و بارگیری کشتی های سوپر پست پاناماکس را خواهد داشت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.