پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹

کتابخانه‌های استان یزد از نظر شاخص‌های کمی و کیفی رشد داشته اند

کتابخانه‌

یزد - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد گفت: تمام کتابخانه‌های استان، از نظر شاخص‌های کمی و کیفی کتابخانه‌ای رشد داشته و اکثریت کتابخانه‌ها در شاخص‌های مدیریتی نرم‌افزار «سپهر» رشد داشته‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، رقیه دوست فاطمی‌ها در دومین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد در سال جاری اظهار داشت: در پایان بازدیدهای دور چهارم از همه کتابخانه‌های استان، شاهد آن بودیم که اکثریت کتابخانه‌های استان در شاخص‌های مدیریتی نرم‌افزار «سپهر» رشد داشته‌اند. 

وی افزود: بر اساس آمارهای دور چهارم بازدیدها، ۱۰ باب کتابخانه در سطح استان بیش از ۲۰ نمره نسبت به بازدیدهای دور نخست ارتقای جایگاه داشته‌اند و بر اساس این آمارها، نمره کیفی تعدادی از کتابخانه‌ها نیز از عدد ۹۰ فراتر رفته است. 

معاون اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این جلسه تصریح کرد: میانگین نمره بالای ۸۲ همه شهرستان‌های استان در شاخص‌های نرم‌افزار سپهر، حاصل تلاش‌های همه همکاران در رده‌های ستادی و کتابخانه‌ها است و امیدواریم با همت همه بخش‌های مجموعه، شاهد رفع مشکلات باقی‌مانده در کتابخانه‌ها و رسیدن به سطح استاندارد خدمات کتابخانه‌ای در همه استان باشیم.

حامد عطارها، مجهز شدن همه کتابخانه‌های یزد به بخش کودک را اتفاقی مثبت در استان دانست و خاطرنشان ساخت: با بهسازی و شاداب‌سازی بخش‌های کودک کتابخانه‌ها، شاهد آن هستیم که اعضای کودک و نوجوان اقبال بیشتری به کتاب و کتابخانه نشان می‌دهند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.