پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴

نمایشگاه تولیدات برتر فرصتی برای دستیابی پدیده های نوین صنعت

صنعت و معدن

گیلان - نمایشگاه تولیدات برتر فرصتی برای دستیابی پدیده های نوین علم و صنعت است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از صنعت و معدن، محمد آراسته سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت استان در مراسم افتتاح نمایشگاه تولیدات برتر استان گفت: برپایی نمایشگاه های بومی و استانی می تواند موجبات پویایی اقتصادی استان و افزایش انگیزش فعالان و سرمایه گذاران عرصه تولید را فراهم می کند. .

 وی در ادامه افزود: همواره نمایشگاه ها نقش بسیار ارزنده و مهمی در فضای بازار جهت ایجاد اشتغال و همچنین تعادل اقتصادی با استفاده از توانمندی ها و پتانسیل‌های استانی در بهبود جذب سهم بازار دارند.

آراسته حضور در نمایشگاه را برای واحدهای صنعتی و تولیدی مثبت ارزیابی و تصریح کرد: چنانچه از نمایشگاه ها به عنوان یک فرصت مناسب هوشمندانه استفاده شود این قبیل نمایشگاه ها می تواند مرکزی برای تبادل اطلاعات و دست یافتن به پدیده های نوین علم و صنعت و انتقال فناوری باشد.

وی در ادامه به حضور ۴۳ واحدصنعتی شاخص استان در نمایشگاه تولیدات برتر اشاره کرد و گفت: حضور این تعداد واحد صنعتی نمایانگر همه توانمندی تولیدی و صنعتی استان نیست بلکه این بخش اندکی از دستاورهای صنعتی  و تلاش فعالان اقتصادی استان است.

محمد آراسته خاطر نشان کرد: در استان گیلان محصولات استراتژیکی توسط واحدهای صنعتی با برندهای ملی در زمینه فولادی، دارویی، شیمیایی، سلولزی ،لوازم خانگی و انواع کامپوزیت ها در حال تولید داریم که امکان حضور آنها با توجه به حجم اندک نمایشگاه میسر نشد.

 سرپرست سازمان صنعت، معدن وتجارت استان در پایان به ظرفیت های موجود برای سرمایه گذاری صنعتی اشاره کرد و گفت: زیرساخت های سرمایه گذاری در مقیاس صنعتی در استان در قالب ۳۵ شهرک و نواحی صنعتی با امکانات مناسب در استان فراهم است و برپایی این قبیل نمایشگاه صرفاً برای حمایت از تولید بومی  و تبادل تکنولوژی موجود در مراکز صنعتی، علمی، تحقیقاتی جهت اعتلای اقتصادی استان گیلان است.

نمایشگاه تولیدات برتر استان، با حضور مصطفی سالاری، استاندار گیلان و جمع کثیری از مدیران استان در مساحتی قریب به ۲۰۰۰  متر با حضور ۴۳ غرفه بخش صنعت و ۱۸ غرفه حوزه کشاورزی  و ۳ غرفه از ادارات خدمات رسان در محل دائمی نمایشگاه های شهرستان رشت افتتاح شد و تا ۲۳ مهرماه سال جاری برای بازدید علاقه مندان برپا خواهد بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.