دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰

۱۸ زمین لرزه در ۳ ساعت اخیر استان لرستان را لرزاند

زمین لرزه

در ۳ ساعت اخیر ۱۸ زمین لرزه شهرهای مختلف استان لرستان را لرزانده و مردم را راهی کوچه و خیابان کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، در سه ساعت اخیر ۱۸ زمین لرزه شهرهای نورآباد، کوهدشت، درب گنبد و هفت چشمه در استان لرستان را به لرزه درآورده است و سبب ایجاد رعب و وحشت در مردم شده است.

شهرستان نورآباد ۹ بار، هفت چشمه ۴ بار، کوهدشت ۴ بار و درب گنبد نیز یک بار در ۳ ساعت اخیر لرزیده و مردم این مناطق راهی کوچه و خیابان شده‌اند هر چند خوشبختانه تا این لحظه گزارشی از خسارت در این مناطق اعلام نشده است.

در شهرستان نورآباد، دو زمین لرزه به بزرگی ۲.۳ ریشتر ساعت ۱۷:۰۲ و ۱۷: ۰۲ دقیقه، دو زمین لرزه متوالی به بزرگی ۳.۳ و ۳.۲ ریشتر ساعت ۱۶:۱۲ و ۱۶:۱۹ دقیقه، دو زمین لرزه به بزرگی ۲ ریشتر در ساعت ۱۵:۵۳ و ۱۵:۵۴ دقیقه، دو زمین لرزه به بزرگی ۲.۸ و ۲.۳ ریشتر درساعت ۱۵:۰۲ و ۱۵:۱۳ دقیقه، یک زمین‌لرزه به‌بزرگی ۲.۷ ریشتر در ساعت ۱۴:۰۵ دقیقه ظهر شهر را لرزاند.

در شهرستان کوهدشت یک زمین لرزه به بزرگی ۲.۵ ریشتر ساعت ۱۶:۵۹ دقیقه، دو زمین لرزه متوالی به بزرگی ۲.۶ و ۲.۲ ریشتر در عمق ۱۵ و ۱۷ کیلومتری زمین ساعت ۱۶:۲۳ و ۱۶:۲۸ دقیقه و یک زمین‌لرزه هم به‌بزرگی ۲.۸ ریشتر در عمق ۱۰کیلومتری ساعت ۱۳:۵۹ دقیقه ظهر شهر را لرزاند.

در "هفت چشمه" یک زمین لرزه به بزرگی ۲.۶ ریشتر ساعت ۱۶، یک زمین لرزه با شدت ۳.۶ ریشتر در ساعت ۱۴:۵۶ دقیقه، یک زمین لرزه به بزرگی ۲.۴ ریشتر در ساعت ۱۴:۱۹ دقیقه و یک زمین‌لرزه به‌بزرگی ۳.۹ ریشتر در ساعت ۱۳:۵۷ دقیقه شهر را لرزاند.

در شهر درب‌گنبد نیز  ساعت ۱۴:۴۴ دقیقه ظهر امروز یک زمین‌لرزه به‌بزرگی ۲.۳ شهر را لرزاند.

صبح امروز نیز اشترینان بروجرد بر اثر یک زمین‌لرزه تکان خورد؛ شب گذشته "چالانچولان" شهرستان دورود بر اثر یک زمین‌لرزه به‌بزرگی ۲.۸ ریشتر به لرزه در آمد؛ شب گذشته زلزله شدیدی استان لرستان را لرزاند؛ این زلزله در همه شهرستان‌های استان لرستان احساس شد که بر اثر آن ۱۶ نفر در کوهدشت مجروح شدند و به برخی واحدهای ساختمانی استان نیز خسارت وارد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.