سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳

اسناد و کتابخانه ملی سیستان‌ و بلوچستان رتبه دوم را در کشور دارد

سیستان و بلوچستان

زاهدان- مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی سیستان‌ و بلوچستان گفت: مدیریت اسناد و کتابخانه ملی سیستان‌ و بلوچستان در بین ۱۲ کتابخانه استانی کشور رتبه دوم بعد از استان فارس را به خود اختصاص داده است.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، قاسم سیاسر در نشست مطبوعاتی که بیش از ظهر امروز با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ، رئیس دانشگاه پیام نور استان برگزار شد، اظهار داشت: مدیریت اسناد کتابخانه ملی سیستان‌ و بلوچستان در ۱۲کتابخانه استانی کشور رتبه دوم را بعد از فارس به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در اسناد و کتابخانه ملی استان بیش از ۱۰۰ هزار جلد کتاب موجود است و تا ۳۰ سال آینده در زمینه آرشیو دغدغه ای نداریم.

سیاسر عنوان کرد: به دلیل کمبود جا دیگر نمی‌توانیم در این مکان کتابها را افزایش دهیم.

سیاسر خاطرنشان کرد: بیش از ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار برگ سند داریم که شامل ۸۰ نسخه خطی و بیش از ۱۰۰ هزار کتاب و منابع و ...میشود.

وی افزود: تلاش کردیم تا با برگزاری برنامه مختلف کتابخوانی و شعر خوانی و نقد کتاب مرکز اسناد و کتابخانه ملی سیستان‌ و بلوچستان محلی برای تجمع کار فرهنگی باشد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی در این نشست تصریح کرد: اکنون بزرگترین دغدغه ای که ذهن هر انسانی را به خود اختصاص داده زلزله اخیر در کرمانشاه بود علارغم اینکه تمام توجهات وجود دارد، قاعدتاً تاثیری که همدلی و هم نوعی مردم دارد می‌تواند بزرگتر از آنچه که مسئولان انجام می‌دهند باشد.

علی اصغر جمشید نژاد افزود: در استان نیز اقدامات خوبی در این دوروز از کمک نقدی تا اهدا خون انجام گرفته است.

جمشید نژاد ضمن تأیید صحبت های مدیرمرکز اسناد و کتابخانه ملی استان، ابراز امیدواری کرد: بودجه مناسبی جهت ساخت کتابخانه ملی در شأن استان اختصاص داده شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.