سه‌شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در برنامه اشاره سیمای خراسان رضوی تبیین کرد؛

وقف مشارکتی راهبردی فوق‌العاده برای توسعه فرهنگ متعالی وقف و نذر

قائم مقام توليت آستان قدس رضوي بختیاری

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: وقف مشارکتی امکان، راهبرد و ظرفیتی فوق العاده برای توسعه فرهنگ متعالی وقف و نذر است.

به گزارش قدس آنلاین، سید مرتضی بختیاری در برنامه اشاره سیمای خراسان رضوی ضمن تسلیت درگذشت هموطنان عزیز استان کرمانشاه در حادثه زلزله،اظهار داشت: هفته وقف فرصت مناسبی است که مردم ایران اسلامی با آثار و برکات این سنت حسنه آشنا شوند.
وی گفت: واقفان نیک اندیش در طی قرون و اعصار گذشته بخشی از دارایی و اموالشان را وقف آستان مقدس رضوی کرده اند و ثمرات و نتایج درخشان این حرکت الهی را امروز در خدمت به آحاد جامعه مشاهده می کنیم.
بختیاری گفت: با تاکیدات تولیت معزز آستان قدس رضوی این امکان برای همه عاشقان و ارادتمندان حضرت امام رضا(ع) فراهم شده که می توانند در حد وسع و توان خود در ساخت مجموعه هایی که برای رفاه و تکریم زائران در حال احداث است، مشارکت نمایند.
وی تصریح کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته زائران، مجاوران و دلدادگان حضرت امام رضا(ع) می توانند در طرح نذر بهشتی که ویژه وقف و نذر قرآن کریم است، شرکت کنند.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به ارائه مشاوره وقف به علاقه مندان این حوزه بیان کرد: در این ایام مبلغینی در موقوفه ها، مساجد بین راهی، حرم مطهر رضوی و ایستگاه های خدمت رسانی به زائران مستقر خواهند بود و برنامه هایی در راستای ترویج وقف انجام می شود.
بختیاری اذعان داشت: برگزاری همایش پاسداشت واقفان و ناذران و معرفی افراد شاخص فعال در وقف و نذر از دیگر برنامه های هفته وقف است.

پیش‌بینی تشرف ٣ میلیون و ٥٠٠ هزار زائر در دهه آخر صفر
بختیاری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه های آستان قدس رضوی در دهه پایانی ماه صفر اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های نهادهای مسئول و خدمت رسان، ٣٠٠ هزار زائر پیاده، ٤ هزار هیئات مذهبی و در مجموع ٣ میلیون و ٥٠٠ هزار زائر در مشهد مقدس و بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) حضور خواهند یافت.
وی ضمن تقدیر از تلاش های ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی و همکاری دستگاه های خدماتی، امنیتی و انتظامی استان برای ارائه کیفی ترین خدمات به زائران  ، اذعان کرد: آستان قدس رضوی به عنوان میزبان اصلی زائران عزیز به ویژه زائران پیاده حضرت رضا(ع)، تمامی امکانات و نیروهای خود را برای خدمت رسانی شایسته بسیج کرده است.
وی گفت: توسعه فرهنگ میزبانی و جهت دهی به کمک ها و مشارکت های مردمی از رویکردهای آستان قدس رضوی در سال های اخیر است.
قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: در سال جاری ٦٠ هزار نفر از مردم شریف مشهد و مجاوران حضرت رضا(ع) در منازل خودشان میزبان زائران هستند و ٣٠٠ هزار وعده غذا نیز از سوی مردم و خیران تامین شده است.

منبع: آستان نیوز

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.